napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

05
02

W artykule „Ustalili pensję dla wójta”, który ukazał się w Linii Otwockiej pojawiły się pewne nieścisłe informacje wymagające sprostowania.

 

Nie chodzi tu w żadnym razie o wyliczenie wynagrodzenia wójta Kwiatkowskiego, które faktycznie wynosi prawie dziesięć tysięcy złotych miesięcznie (dokładnie - 9 970 zł).

Natomiast nieścisłości dotyczą uchwały w sprawie mojego wynagrodzenia. Bo rzeczywiście pojawił się projekt uchwały przygotowany przez opozycję (w ramach zemsty za nieudane referendum?) w sprawie zmniejszenia mojej pensji. Jednakże Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (wyrok z dnia 18.06.2013 r. syg. akt II SA/Wa755/13) nie został na tej uchwale przysłowiowej „suchej nitki” i ze względu na brak właściwego uzasadnienia uchylił ją w całości. Podsumowując Kwiatkowski ma większą pensję o dokładnie 1 330 zł. od pensji wójta   z poprzedniej kadencji, a nie tak jak podano w artykule o trzy tysiące złotych.

Nie chciałbym tu krytykować podwyżki pensji dla Kwiatkowskiego na samym początku jego kadencji, przed co by nie mówić rozpoczęciem urzędowania. Dziesięć tysięcy złotych wydaje się sporą kwotą, która będzie pobierana co miesiąc z pieniędzy naszych podatników. Jednak wójt to stanowisko publiczne i Kwiatkowski ustawowo ma zabronione prowadzenie działalności gospodarczej, więc biorąc pod uwagę choćby to, 10 000 zł. można uznać za niewygórowaną sumę.

Mój niepokój wzbudził natomiast inny fakt. Podczas Sesji Rady Gminy Celestynów, na której byłem obecny 23 grudnia 2014 r. gdy głosowano nad podwyżką wynagrodzenia wójta, żaden z uczestniczących w posiedzeniu radnych nie podjął nawet próby dyskusji w tej sprawie. Co więcej nikt nie zająknął się w sprawie wynagrodzenia powołanego wcześniej zastępcy wójta – p. Rosłońca. Nikt nawet nie spytał ile on będzie zarabiał. Czy czasem gmina Celestynów nie wyjdzie na tym tak jak Zabłocki na mydle i nie błędzie płacić za podwójną podwyżkę?

Raz dla Kwiatkowskiewgo, a drugi raz dla jego zastępcy?

 

Pozdrawiam

Stefan Traczyk

 

 

◄ Wróć do poprzedniej strony