napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

14
07

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa stawia na aktywność społeczną i samoorganizację obywateli.

23
06

Z zaproszenia na obchody 5-lecia powstania Celestynowskiej Inicjatywy Samorządowej skorzystało ponad czterdzieści osób – członków, sympatyków i osób pragnących włączyć się w prace na rzecz rozwoju naszego samorządu. Konferencja poprzedzona walnym zgromadzeniem członków (o godz. 15:00) rozpoczęła się 14 czerwca 2014 r. o godzinie 16:00 w Klubie Mieszkańca w Dyzinie.

04
06

W programie m. in. 6 kilometrów biegiem przez las, konkursy i warsztaty artystyczne, przejażdżki konne i wiele innych atrakcji. Szczegóły.

04
06

Już niedługo impreza historyczna na terenie naszej gminy. Zapraszamy do bunkrów koło Dąbrówki 8 czerwca od godziny 10:00. Szczegóły.

04
06

Serdecznie Państwa zapraszamy na uroczyste obchody 5 lecia naszego stowarzyszenia 14 czerwca 2014 o godzinie 16:00 w Klubie Mieszkańca w Dyzinie.

Opowiemy  Państwu o naszej działalności, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Dokonamy jak przystało na 5 lat istnienia  dotychczasowych podsumowań.

Porozmawiamy o budżecie partycypacyjnym. Wymienimy doświadczenia z zaproszonymi stowarzyszeniami. Zaprosimy do współtworzenia naszego pisma.

A przede wszystkim spotkamy się z naszymi członkami, sympatykami i zaproszonymi gośćmi.

Przyjdź do nas i Ty drogi mieszkańcu, posłuchaj i porozmawiaj. Jesteśmy otwarci i gotowi poruszać ważkie dla naszego regionu sprawy bez względu na opcje i przekonania polityczne. Zapraszamy serdecznie i zwyczajnie  - po sąsiedzku!

Zarząd CIS

17
05

02
05

Z przyjemnością prezentujemy najnowsze wydanie Kuriera Sąsiedzkiego. A w nim przeczytacie Państwo o byłej radnej Filipowicz - Żaroń, nadchodzących wyborach i naszym samorządzie.

17
04

17
04

Fot. Paweł Taras

Z wielką radością i dumą przekazujemy Państwu werdykt Jury Fundacji AVIVA: Nasza inicjatywa: "Ponurzyca na wesoło" została nagrodzona specjalnym grantem w wysokości 15 000. Cieszymy się, że nasz wysiłek we wspólnej sprawie został doceniony spośród ponad 400 projektów z całej Polski!

11
04

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa, Mazowiecki Park Krajobrazowy i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Podbiel zorganizowały 5 kwietnia wykład dotyczący obszarów Natura 2000. 

31
03

11
03

Sołtys to na wsi człowiek-instytucja. Ktoś, kto w imieniu mieszkańców zadba o pomoc gminy przy remoncie wiejskiej świetlicy czy placu zabaw, starać się będzie o przystanek autobusowy we wsi.

04
03

 

Blisko 300 samorządów może być obecnie zadłużonych w parabankach.

27
02

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej zaczyna działać na terenie Ponurzycy

27
02

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej zaprasza na bezpłatne zajęcia w ramach projektu "Decydujmy razem". Wziąć w nich mogą udział przedstawiciele samorządów województwa mazowieckiego. Już w marcu w Płocku, Radomiu i Warszawie będzie można skorzystać z doświadczeń projektu podczas bezpłatnych warsztatów i wizyty studyjnej. 

26
02

Wesoło wyglądała zabawa walentynkowa w szkole w Zespole Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego gdyby na stołach nie pojawił się alkohol, który widać na zdjęciach opublikowanych w internecie. W myśl ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w placówkach oświatowych obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Do zdjęć, na których widać zastawione wódką stoły odniósł się wójt. Więcej >>

19
02

Już jutro - 20 lutego o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Celestynowie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia dwóch, odrębnych sołectw w Celestynowie.

19
02

W GazeciePrawnej.pl czytamy o koalicji samorządów, które chcą płacić mniej za konserwację lamp ulicznych. Więcej >>