napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

25
08

Premier zadecydował, że 16 listopada 2014 roku odbędą się wybory samorządowe - wybory do sejmików poszczególnych województw, organów stanowiących gmin, powiatów, miast na prawach powiatu i w Warszawie, jak również wybory organów wykonawczych samorządów.

20
08

13
08

07
08

 

Zmiany dotyczą wyborów prezydenckich, parlamentarnych i do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie korespondencyjne do tej pory było możliwe tylko dla osób niepełnosprawnych i przebywających za granica. Podpisana nowela przez prezydenta zakłada, ze w ten sposob mogą głosować wszyscy wyborcy.

04
08

Nowe przepisy opracowywane przez Ministerstwo Finansów bedzie krzywdzące dla małych gmin - uważa wójt gminy Celestynów Stefan Traczyk. Artykuł opublikowała Rzeczpospolita w numerze z 31 lipca. 

04
08

Miejscowości, miasta partnerskie w różnych krajach to forma wymiany kulturalnej, gospodarczej i  informacyjnej.

14
07

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa stawia na aktywność społeczną i samoorganizację obywateli.

23
06

Z zaproszenia na obchody 5-lecia powstania Celestynowskiej Inicjatywy Samorządowej skorzystało ponad czterdzieści osób – członków, sympatyków i osób pragnących włączyć się w prace na rzecz rozwoju naszego samorządu. Konferencja poprzedzona walnym zgromadzeniem członków (o godz. 15:00) rozpoczęła się 14 czerwca 2014 r. o godzinie 16:00 w Klubie Mieszkańca w Dyzinie.

04
06

W programie m. in. 6 kilometrów biegiem przez las, konkursy i warsztaty artystyczne, przejażdżki konne i wiele innych atrakcji. Szczegóły.

04
06

Już niedługo impreza historyczna na terenie naszej gminy. Zapraszamy do bunkrów koło Dąbrówki 8 czerwca od godziny 10:00. Szczegóły.

04
06

Serdecznie Państwa zapraszamy na uroczyste obchody 5 lecia naszego stowarzyszenia 14 czerwca 2014 o godzinie 16:00 w Klubie Mieszkańca w Dyzinie.

Opowiemy  Państwu o naszej działalności, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Dokonamy jak przystało na 5 lat istnienia  dotychczasowych podsumowań.

Porozmawiamy o budżecie partycypacyjnym. Wymienimy doświadczenia z zaproszonymi stowarzyszeniami. Zaprosimy do współtworzenia naszego pisma.

A przede wszystkim spotkamy się z naszymi członkami, sympatykami i zaproszonymi gośćmi.

Przyjdź do nas i Ty drogi mieszkańcu, posłuchaj i porozmawiaj. Jesteśmy otwarci i gotowi poruszać ważkie dla naszego regionu sprawy bez względu na opcje i przekonania polityczne. Zapraszamy serdecznie i zwyczajnie  - po sąsiedzku!

Zarząd CIS

17
05

02
05

Z przyjemnością prezentujemy najnowsze wydanie Kuriera Sąsiedzkiego. A w nim przeczytacie Państwo o byłej radnej Filipowicz - Żaroń, nadchodzących wyborach i naszym samorządzie.

17
04

17
04

Fot. Paweł Taras

Z wielką radością i dumą przekazujemy Państwu werdykt Jury Fundacji AVIVA: Nasza inicjatywa: "Ponurzyca na wesoło" została nagrodzona specjalnym grantem w wysokości 15 000. Cieszymy się, że nasz wysiłek we wspólnej sprawie został doceniony spośród ponad 400 projektów z całej Polski!