napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

11
04

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa, Mazowiecki Park Krajobrazowy i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Podbiel zorganizowały 5 kwietnia wykład dotyczący obszarów Natura 2000. 

31
03

11
03

Sołtys to na wsi człowiek-instytucja. Ktoś, kto w imieniu mieszkańców zadba o pomoc gminy przy remoncie wiejskiej świetlicy czy placu zabaw, starać się będzie o przystanek autobusowy we wsi.

04
03

 

Blisko 300 samorządów może być obecnie zadłużonych w parabankach.

27
02

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej zaczyna działać na terenie Ponurzycy

27
02

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej zaprasza na bezpłatne zajęcia w ramach projektu "Decydujmy razem". Wziąć w nich mogą udział przedstawiciele samorządów województwa mazowieckiego. Już w marcu w Płocku, Radomiu i Warszawie będzie można skorzystać z doświadczeń projektu podczas bezpłatnych warsztatów i wizyty studyjnej. 

26
02

Wesoło wyglądała zabawa walentynkowa w szkole w Zespole Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego gdyby na stołach nie pojawił się alkohol, który widać na zdjęciach opublikowanych w internecie. W myśl ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w placówkach oświatowych obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Do zdjęć, na których widać zastawione wódką stoły odniósł się wójt. Więcej >>

19
02

Już jutro - 20 lutego o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Celestynowie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia dwóch, odrębnych sołectw w Celestynowie.

19
02

W GazeciePrawnej.pl czytamy o koalicji samorządów, które chcą płacić mniej za konserwację lamp ulicznych. Więcej >>

18
02

I jak uważają brukselscy politycy zasługuje na dobrą zabawę.

09
02

Do 17 lutego radiowa Dwójka czeka na zgłoszenia do  konkursów na najlepszą płytę folkową (Folkowy Fonogram Roku) oraz najlepszy album z muzyką tradycyjną (Fonogram Źródeł). Konkursy dotyczą płyt wydanych w Polsce w minionym roku. Zwycięzców poznamy podczas XVII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 15-18 maja br. w Warszawie. >> 

07
02

Grunty Agencji Nieruchomości Rolnych zajmowane są nielegalnie przez rolników i spółki. Choć to bezprawie, dostają za to zgodnie z prawem unijne dopłaty. Więcej>>

05
02

Samorządy chcą opodatkować samochody z kratką - pisze GazetaPrawna.pl. Podatkiem od środków transportu chcą obciążyć wszystkie samochody o masie poniżej 3.5 tony zarejestrowane jako samochody ciężarowe. >>

30
01

Pod takim tytułem odbyła się konferencja podsumowująca trwający blisko rok projekt o tej nazwie. Stowarzyszenie Celestynowska Inicjatywa Samorządowa uczestniczyła w tej konferencji dzięki Pani Małgorzacie Zajączkowskiej-Popławskiej - naszej lokalnej działaczce społecznej, która należy zarówno do stowarzyszenia CIS jak i od przeszło 30 lat do Ligii Ochrony Przyrody.

17
01

Jak czytamy w serwisie PAP - w opinii wielu samorzadowców obecnie funkcjonująca idea referendum jest nadużywana. Pisaliśmy już o tym. Jak widać w naszej opinii nie pozostajemy osamotnieni. 

31
12