napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

18
02

I jak uważają brukselscy politycy zasługuje na dobrą zabawę.

09
02

Do 17 lutego radiowa Dwójka czeka na zgłoszenia do  konkursów na najlepszą płytę folkową (Folkowy Fonogram Roku) oraz najlepszy album z muzyką tradycyjną (Fonogram Źródeł). Konkursy dotyczą płyt wydanych w Polsce w minionym roku. Zwycięzców poznamy podczas XVII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 15-18 maja br. w Warszawie. >> 

07
02

Grunty Agencji Nieruchomości Rolnych zajmowane są nielegalnie przez rolników i spółki. Choć to bezprawie, dostają za to zgodnie z prawem unijne dopłaty. Więcej>>

05
02

Samorządy chcą opodatkować samochody z kratką - pisze GazetaPrawna.pl. Podatkiem od środków transportu chcą obciążyć wszystkie samochody o masie poniżej 3.5 tony zarejestrowane jako samochody ciężarowe. >>

30
01

Pod takim tytułem odbyła się konferencja podsumowująca trwający blisko rok projekt o tej nazwie. Stowarzyszenie Celestynowska Inicjatywa Samorządowa uczestniczyła w tej konferencji dzięki Pani Małgorzacie Zajączkowskiej-Popławskiej - naszej lokalnej działaczce społecznej, która należy zarówno do stowarzyszenia CIS jak i od przeszło 30 lat do Ligii Ochrony Przyrody.

17
01

Jak czytamy w serwisie PAP - w opinii wielu samorzadowców obecnie funkcjonująca idea referendum jest nadużywana. Pisaliśmy już o tym. Jak widać w naszej opinii nie pozostajemy osamotnieni. 

31
12

19
12

18
12

Niewielu mieszkańców naszej gminy wie, że w Ostrowiku znajduje się obserwatorium astronomiczne. Cykl spotkań pt.”Ciekawostki naszej gminy” 15 grudnia 2013 zapoczątkowało Stowarzyszenie Celestynowska Inicjatywa Samorządowa wizytą we wspomnianym obserwatorium.

11
12

03
12

Dzięki rządowemu programowi wspierania rodzin wielodzietnych, który ma być uruchomiony w 2014 roku, więcej samorządów utworzy karty dużych rodzin - ocenił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak–Kamysz.

03
12

Gminna Rada Seniorów – możliwa dzięki nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym

28
11

Związkowcy walczą o to, aby o przeprowadzeniu ewentualnego referendum, mogli decydować wyłącznie obywatele. Zmiana przepisów dotycząca przeprowadzania referendów jest konieczna.

22
11

Fot.: nk

Jak czytamy na http://m.tokfm.pl wszystkie szkoły w małej gminie Hanna na Lubelszczyźnie oddano w ręce stowarzyszeń i fundacji, by zmniejszyć koszty utrzymania. To jedyna gmina w Polsce, w której nie ma w tej chwili ani jednej samorządowej szkoły.

22
11

Jak czytamy na stronie gminy Michałowo, 21 listopada podczas sesji rady miejskiej podjęto uchwałę o zwolnieniu wszystkich mieszkańców (osoby fizyczne) z podatków, tj. od nieruchomości: budynków mieszkalnych, gruntów pozostałych na których znajdują się budynki mieszkalne i budynków pozostałych znajdujących się na tych gruntach. Tym samym Michałowo zostało najprawdopodobniej pierwszą gminą w Polsce, w której nie trzeba płacić tychże podatków.

20
11

Komisja Europejska na stronie http://ec.europa.eu/public_opinion/flash/fl_379_sum_en.pdf opublikowała wyniki europejskego badania opinii publicznej na temat różnorodności biologicznej i ochrony przyrody. 

20
11

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa (CIS) jako organizacja pozarządowa od lat działa na rzecz rozwoju Gminy Celestynów.

12
11

Fundacja „TAK”- Twórczy, Aktywni, Kochający oraz Stowarzyszenie „Celestynowska Inicjatywa Samorządowa” spotkały się w Glinie  7 listopada aby poznać wzajemne cele swych organizacji. CIS  na pierwszym miejscu stawia rozwój społeczeństwa obywatelskiego.