napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

04
03

 

Blisko 300 samorządów może być obecnie zadłużonych w parabankach.

27
02

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej zaczyna działać na terenie Ponurzycy

27
02

Akademia Lokalnej Polityki Publicznej zaprasza na bezpłatne zajęcia w ramach projektu "Decydujmy razem". Wziąć w nich mogą udział przedstawiciele samorządów województwa mazowieckiego. Już w marcu w Płocku, Radomiu i Warszawie będzie można skorzystać z doświadczeń projektu podczas bezpłatnych warsztatów i wizyty studyjnej. 

26
02

Wesoło wyglądała zabawa walentynkowa w szkole w Zespole Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego gdyby na stołach nie pojawił się alkohol, który widać na zdjęciach opublikowanych w internecie. W myśl ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w placówkach oświatowych obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Do zdjęć, na których widać zastawione wódką stoły odniósł się wójt. Więcej >>

19
02

Już jutro - 20 lutego o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Celestynowie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia dwóch, odrębnych sołectw w Celestynowie.

19
02

W GazeciePrawnej.pl czytamy o koalicji samorządów, które chcą płacić mniej za konserwację lamp ulicznych. Więcej >>

18
02

I jak uważają brukselscy politycy zasługuje na dobrą zabawę.

09
02

Do 17 lutego radiowa Dwójka czeka na zgłoszenia do  konkursów na najlepszą płytę folkową (Folkowy Fonogram Roku) oraz najlepszy album z muzyką tradycyjną (Fonogram Źródeł). Konkursy dotyczą płyt wydanych w Polsce w minionym roku. Zwycięzców poznamy podczas XVII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 15-18 maja br. w Warszawie. >> 

07
02

Grunty Agencji Nieruchomości Rolnych zajmowane są nielegalnie przez rolników i spółki. Choć to bezprawie, dostają za to zgodnie z prawem unijne dopłaty. Więcej>>

05
02

Samorządy chcą opodatkować samochody z kratką - pisze GazetaPrawna.pl. Podatkiem od środków transportu chcą obciążyć wszystkie samochody o masie poniżej 3.5 tony zarejestrowane jako samochody ciężarowe. >>

30
01

Pod takim tytułem odbyła się konferencja podsumowująca trwający blisko rok projekt o tej nazwie. Stowarzyszenie Celestynowska Inicjatywa Samorządowa uczestniczyła w tej konferencji dzięki Pani Małgorzacie Zajączkowskiej-Popławskiej - naszej lokalnej działaczce społecznej, która należy zarówno do stowarzyszenia CIS jak i od przeszło 30 lat do Ligii Ochrony Przyrody.

17
01

Jak czytamy w serwisie PAP - w opinii wielu samorzadowców obecnie funkcjonująca idea referendum jest nadużywana. Pisaliśmy już o tym. Jak widać w naszej opinii nie pozostajemy osamotnieni. 

31
12

19
12

18
12

Niewielu mieszkańców naszej gminy wie, że w Ostrowiku znajduje się obserwatorium astronomiczne. Cykl spotkań pt.”Ciekawostki naszej gminy” 15 grudnia 2013 zapoczątkowało Stowarzyszenie Celestynowska Inicjatywa Samorządowa wizytą we wspomnianym obserwatorium.

11
12

03
12

Dzięki rządowemu programowi wspierania rodzin wielodzietnych, który ma być uruchomiony w 2014 roku, więcej samorządów utworzy karty dużych rodzin - ocenił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak–Kamysz.