napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

19
12

18
12

Niewielu mieszkańców naszej gminy wie, że w Ostrowiku znajduje się obserwatorium astronomiczne. Cykl spotkań pt.”Ciekawostki naszej gminy” 15 grudnia 2013 zapoczątkowało Stowarzyszenie Celestynowska Inicjatywa Samorządowa wizytą we wspomnianym obserwatorium.

11
12

03
12

Dzięki rządowemu programowi wspierania rodzin wielodzietnych, który ma być uruchomiony w 2014 roku, więcej samorządów utworzy karty dużych rodzin - ocenił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak–Kamysz.

03
12

Gminna Rada Seniorów – możliwa dzięki nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym

28
11

Związkowcy walczą o to, aby o przeprowadzeniu ewentualnego referendum, mogli decydować wyłącznie obywatele. Zmiana przepisów dotycząca przeprowadzania referendów jest konieczna.

22
11

Fot.: nk

Jak czytamy na http://m.tokfm.pl wszystkie szkoły w małej gminie Hanna na Lubelszczyźnie oddano w ręce stowarzyszeń i fundacji, by zmniejszyć koszty utrzymania. To jedyna gmina w Polsce, w której nie ma w tej chwili ani jednej samorządowej szkoły.

22
11

Jak czytamy na stronie gminy Michałowo, 21 listopada podczas sesji rady miejskiej podjęto uchwałę o zwolnieniu wszystkich mieszkańców (osoby fizyczne) z podatków, tj. od nieruchomości: budynków mieszkalnych, gruntów pozostałych na których znajdują się budynki mieszkalne i budynków pozostałych znajdujących się na tych gruntach. Tym samym Michałowo zostało najprawdopodobniej pierwszą gminą w Polsce, w której nie trzeba płacić tychże podatków.

20
11

Komisja Europejska na stronie http://ec.europa.eu/public_opinion/flash/fl_379_sum_en.pdf opublikowała wyniki europejskego badania opinii publicznej na temat różnorodności biologicznej i ochrony przyrody. 

20
11

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa (CIS) jako organizacja pozarządowa od lat działa na rzecz rozwoju Gminy Celestynów.

12
11

Fundacja „TAK”- Twórczy, Aktywni, Kochający oraz Stowarzyszenie „Celestynowska Inicjatywa Samorządowa” spotkały się w Glinie  7 listopada aby poznać wzajemne cele swych organizacji. CIS  na pierwszym miejscu stawia rozwój społeczeństwa obywatelskiego.  

31
10

Fot.: www.gryfino.info

Najważniejsze są procedury.

30
10

21
10

17
10

To pierwsze słowa XVII-wiecznej kantaty „Bedenke, Mensch, das Ende”, znanej również jako "Pieśń wieczności". Inskrypcja tej treści znajduje się na bramie cmentarnej w Mursku na Kujawach. Od kilku lat mieszkańcy tej wsi samoorganizują się sprzątając i porządkując zabytkowy cmentarz ewangelicko-augsburski. Niezwykłe położenie wsi, niebanalna przyroda, oryginalne dziedzictwo kulturowe, o które dbają stanowią o unikalnym charakterze tego miejsca. 

17
10

Zamiast iść na drogi i poprawę bezpieczeństwa, giną w miejskich budżetach. Wpływy z samorządowych fotoradarów trudno oznaczyć – tłumaczą lokalne władze. I większość nie potrafi wskazać, co się z nimi stało.

16
10

Władze Powiatu Otwockiego informują, że remontowany od lipca br. most na rzece Świder w Otwocku zostanie otwarty 16 października 2013 r. (środa) o godz. 16.00, czyli dwa tygodnie wcześniej niż planowano.

13
10

Według wyników badań exit poll TNS Polska Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowa fotel prezydenta Warszawy. Uratowała ją zbyt niska frekwencja.

11
10

"Tirówki" mają zniknąć z polskich dróg. Takie polecenie wydał zastępca Komendanta Głównego do spraw kryminalnych Mirosław Schossler. Pisma wysłał do wszystkich komend wojewódzkich w kraju - czytamy na stronie radiogdansk.pl.