napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

17
10

Zamiast iść na drogi i poprawę bezpieczeństwa, giną w miejskich budżetach. Wpływy z samorządowych fotoradarów trudno oznaczyć – tłumaczą lokalne władze. I większość nie potrafi wskazać, co się z nimi stało.

16
10

Władze Powiatu Otwockiego informują, że remontowany od lipca br. most na rzece Świder w Otwocku zostanie otwarty 16 października 2013 r. (środa) o godz. 16.00, czyli dwa tygodnie wcześniej niż planowano.

13
10

Według wyników badań exit poll TNS Polska Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowa fotel prezydenta Warszawy. Uratowała ją zbyt niska frekwencja.

11
10

"Tirówki" mają zniknąć z polskich dróg. Takie polecenie wydał zastępca Komendanta Głównego do spraw kryminalnych Mirosław Schossler. Pisma wysłał do wszystkich komend wojewódzkich w kraju - czytamy na stronie radiogdansk.pl.

10
10

Połowa Polaków nie czyta umów, bo ich nie rozumie. Co trzeci z nas miał z tego powodu problemy. Rzecznik Praw Obywatelskich i Gazeta Wyborcza wydają wojnę urzędowemu bełkotowi.

09
10

Niektóre z większych samorządów zadecydowały o wydzieleniu z budżetów swoich jednostek samorządowych puli pieniędzy, o których zagospodarowaniu zadecydują mieszkańcy. 

09
10

Link do profilu Stowarzyszenia „LGD Natura i Kultura” na Facebook'u. Zapraszamy do polubienia tej strony:  https://www.facebook.com/pages/LGD-Natura-i-Kultura/221684614598113

09
10

Fot. : chrisschweppe.com

Związki zawodowe od lat występują przeciwko pracy w ostatni dzień tygodnia. Nad ich postulatem zastanawiają się posłowie. Zaczęły go jednak realizować samorządy. Na początek w Radomiu i Krakowie. 

08
10

Fot.: wallpaperswa.com

Zysk Lasów Państwowych ze sprzedaży drewna zasili budowę dróg lokalnych. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", projekt założeń do nowelizacji ustawy o lasach przygotowuje Ministerstwo Środowiska - pisze portal biznes.pl.  

04
10

Czasy były ciężkie – słyszę i się dziwię. Przecież o tym wiem. Jestem na tyle stary, że pamiętam moich rodziców palących w przerażeniu bibuły po ogłoszeniu stanu wojennego. Pamiętam upokorzenie ludzi stojących w kolejce po chleb albo papier toaletowy, pamiętam pałowanie na pl. Dzierżyńskiego nas, którzyśmy świętowali dzień milicjanta. Pamiętam jeszcze o wielu innych rzeczach.

04
10

W tych okolicach znalazła się Rada Gminy Celestynów na sesji w ostatni dzień września. Tym razem poszło o członkostwo w Społecznej Radzie przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Celestynowie. Konieczność uzupełnienia składu rady o dwóch nowych członków przekształciła się w spór rangi niemal ministerialnej. Emocje były na tyle duże, że przewodniczący rady Ziętala już przymierzał się do skreślenia tego głosowania z porządku obrad.

04
10

W dniu 3 października 2013 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie II Wydział Karny wydał orzeczenie w sprawie II Aka 235/11/L, utrzymując w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego Warszawa Praga w Warszawie V Wydział Karny z dnia 25 kwietnia 2013 r. (VK 227/11) w sprawie lustracyjnej Izabelli Agnieszki Filipowicz-Żaroń, stwierdzające, iż w/w złożyła niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne.

03
10

Fot.: presstv.ir

Beata Jaczewska, wiceminister środowiska, podkreśla, że wbrew temu, co słyszymy w mediach, nie istnieje dyrektywa unijna, która wprowadza zakaz palenia węglem w piecach przydomowych.  Przyznaje jednak, że prawo unijne i polskie wymaga, żeby przy stwierdzeniu zanieczyszenia na danym obszarze lokalne władze opracowały program ochrony powietrza.

03
10

Uchwałą Nr 1/2013 Zebrania Wiejskiego Sołectwa Celestynów z 3 września 23 692 (dwadzieścia trzy tysiące sześćset dziewięćdziesiąt dwa złote) zostanie wydane na rakietki do badmintona, t-shirt'y, folder o historii nadawania nazw ulicom Celestynowa, namioty i imprezy.

02
10

Fot.: New York Daily News

Jak pisze Ewa Jaczyńska (Polskie Radio NYC) przedstawiciele New York City Opera poinformowali, iż 70 letnia instytucja zamyka swoje podwoje i złoży wniosek o upadłość, bo nie udało się zebrać wystarczająco dużo pieniędzy na realizację zaplanowanych w tym sezonie wydarzeń. 

02
10

Fot.: Wikipedia

Do 2020 roku powstanie 12 obwodnic – zdecydował we wtorek rząd, przyjmując zmiany w programie budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 Koszt tych inwestycji wyniesie 4,7 mld zł.

02
10

Fot.: strzegomiak.pl

Do 2020 r. Polacy będą musieli zrezygnować z ogrzewania domów węglem. Na wymianę pieców będą dotacje. Jakie i dla kogo - zdecydują samorządy. Jakość powietrza, którym oddychamy poprawi się na pewno, mniej będzie w nim pyłów.

01
10

Centrum Detroit, piątego co do wielkości miasta Stanów Zjednoczonych, obecnie bankruta. Więcej>>

Jak pisze Bartosz Weglarczyk z Rzeczpospolitej od godz. 6 rano czasu polskiego rząd USA przestał pracować. Nie działać będą m.in. muzea, parki narodowe, większość urzędów federalnych.

27
09

Fot.: Wikipedia

Alpaki nie są już dziwnymi egzotycznymi zwierzętami w polskim krajobrazie i wraz z pozostałymi przeżuwaczami są wykorzystywane w pielęgnacji krajobrazu. Zaletą alpak jest to, że nie mają negatywnego wpływu na ekosystem, dzięki czemu mogą poprawić stan zdegradowanego środowiska jednocześnie przynosząc dochód. Liczba hodowców i hodowli rośnie każdego roku toteż niezbędne było założenie Polskiego Związku Hodowców Alpak, który wspiera działania hodowców i zajmuje się promocją tych zwierząt i ich produktów na krajowym i międzynarodowym rynku. 

25
09

"Ogródek piwny", Oktoberfest, Monachium, fot.: travel.wikia.com

Usytuowanie ogródków piwnych powinno zostać precyzyjnie opisane, tak by nie było wątpliwości przy ich zakładaniu pisze Rzeczpospolita.