napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

22
11

Jak czytamy na stronie gminy Michałowo, 21 listopada podczas sesji rady miejskiej podjęto uchwałę o zwolnieniu wszystkich mieszkańców (osoby fizyczne) z podatków, tj. od nieruchomości: budynków mieszkalnych, gruntów pozostałych na których znajdują się budynki mieszkalne i budynków pozostałych znajdujących się na tych gruntach. Tym samym Michałowo zostało najprawdopodobniej pierwszą gminą w Polsce, w której nie trzeba płacić tychże podatków.

20
11

Komisja Europejska na stronie http://ec.europa.eu/public_opinion/flash/fl_379_sum_en.pdf opublikowała wyniki europejskego badania opinii publicznej na temat różnorodności biologicznej i ochrony przyrody. 

20
11

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa (CIS) jako organizacja pozarządowa od lat działa na rzecz rozwoju Gminy Celestynów.

12
11

Fundacja „TAK”- Twórczy, Aktywni, Kochający oraz Stowarzyszenie „Celestynowska Inicjatywa Samorządowa” spotkały się w Glinie  7 listopada aby poznać wzajemne cele swych organizacji. CIS  na pierwszym miejscu stawia rozwój społeczeństwa obywatelskiego.  

31
10

Fot.: www.gryfino.info

Najważniejsze są procedury.

30
10

21
10

17
10

To pierwsze słowa XVII-wiecznej kantaty „Bedenke, Mensch, das Ende”, znanej również jako "Pieśń wieczności". Inskrypcja tej treści znajduje się na bramie cmentarnej w Mursku na Kujawach. Od kilku lat mieszkańcy tej wsi samoorganizują się sprzątając i porządkując zabytkowy cmentarz ewangelicko-augsburski. Niezwykłe położenie wsi, niebanalna przyroda, oryginalne dziedzictwo kulturowe, o które dbają stanowią o unikalnym charakterze tego miejsca. 

17
10

Zamiast iść na drogi i poprawę bezpieczeństwa, giną w miejskich budżetach. Wpływy z samorządowych fotoradarów trudno oznaczyć – tłumaczą lokalne władze. I większość nie potrafi wskazać, co się z nimi stało.

16
10

Władze Powiatu Otwockiego informują, że remontowany od lipca br. most na rzece Świder w Otwocku zostanie otwarty 16 października 2013 r. (środa) o godz. 16.00, czyli dwa tygodnie wcześniej niż planowano.

13
10

Według wyników badań exit poll TNS Polska Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowa fotel prezydenta Warszawy. Uratowała ją zbyt niska frekwencja.

11
10

"Tirówki" mają zniknąć z polskich dróg. Takie polecenie wydał zastępca Komendanta Głównego do spraw kryminalnych Mirosław Schossler. Pisma wysłał do wszystkich komend wojewódzkich w kraju - czytamy na stronie radiogdansk.pl.

10
10

Połowa Polaków nie czyta umów, bo ich nie rozumie. Co trzeci z nas miał z tego powodu problemy. Rzecznik Praw Obywatelskich i Gazeta Wyborcza wydają wojnę urzędowemu bełkotowi.

09
10

Niektóre z większych samorządów zadecydowały o wydzieleniu z budżetów swoich jednostek samorządowych puli pieniędzy, o których zagospodarowaniu zadecydują mieszkańcy. 

09
10

Link do profilu Stowarzyszenia „LGD Natura i Kultura” na Facebook'u. Zapraszamy do polubienia tej strony:  https://www.facebook.com/pages/LGD-Natura-i-Kultura/221684614598113

09
10

Fot. : chrisschweppe.com

Związki zawodowe od lat występują przeciwko pracy w ostatni dzień tygodnia. Nad ich postulatem zastanawiają się posłowie. Zaczęły go jednak realizować samorządy. Na początek w Radomiu i Krakowie. 

08
10

Fot.: wallpaperswa.com

Zysk Lasów Państwowych ze sprzedaży drewna zasili budowę dróg lokalnych. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", projekt założeń do nowelizacji ustawy o lasach przygotowuje Ministerstwo Środowiska - pisze portal biznes.pl.  

04
10

Czasy były ciężkie – słyszę i się dziwię. Przecież o tym wiem. Jestem na tyle stary, że pamiętam moich rodziców palących w przerażeniu bibuły po ogłoszeniu stanu wojennego. Pamiętam upokorzenie ludzi stojących w kolejce po chleb albo papier toaletowy, pamiętam pałowanie na pl. Dzierżyńskiego nas, którzyśmy świętowali dzień milicjanta. Pamiętam jeszcze o wielu innych rzeczach.

04
10

W tych okolicach znalazła się Rada Gminy Celestynów na sesji w ostatni dzień września. Tym razem poszło o członkostwo w Społecznej Radzie przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Celestynowie. Konieczność uzupełnienia składu rady o dwóch nowych członków przekształciła się w spór rangi niemal ministerialnej. Emocje były na tyle duże, że przewodniczący rady Ziętala już przymierzał się do skreślenia tego głosowania z porządku obrad.