napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

03
12

Dzięki rządowemu programowi wspierania rodzin wielodzietnych, który ma być uruchomiony w 2014 roku, więcej samorządów utworzy karty dużych rodzin - ocenił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak–Kamysz.

03
12

Gminna Rada Seniorów – możliwa dzięki nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym

28
11

Związkowcy walczą o to, aby o przeprowadzeniu ewentualnego referendum, mogli decydować wyłącznie obywatele. Zmiana przepisów dotycząca przeprowadzania referendów jest konieczna.

22
11

Fot.: nk

Jak czytamy na http://m.tokfm.pl wszystkie szkoły w małej gminie Hanna na Lubelszczyźnie oddano w ręce stowarzyszeń i fundacji, by zmniejszyć koszty utrzymania. To jedyna gmina w Polsce, w której nie ma w tej chwili ani jednej samorządowej szkoły.

22
11

Jak czytamy na stronie gminy Michałowo, 21 listopada podczas sesji rady miejskiej podjęto uchwałę o zwolnieniu wszystkich mieszkańców (osoby fizyczne) z podatków, tj. od nieruchomości: budynków mieszkalnych, gruntów pozostałych na których znajdują się budynki mieszkalne i budynków pozostałych znajdujących się na tych gruntach. Tym samym Michałowo zostało najprawdopodobniej pierwszą gminą w Polsce, w której nie trzeba płacić tychże podatków.

20
11

Komisja Europejska na stronie http://ec.europa.eu/public_opinion/flash/fl_379_sum_en.pdf opublikowała wyniki europejskego badania opinii publicznej na temat różnorodności biologicznej i ochrony przyrody. 

20
11

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa (CIS) jako organizacja pozarządowa od lat działa na rzecz rozwoju Gminy Celestynów.

12
11

Fundacja „TAK”- Twórczy, Aktywni, Kochający oraz Stowarzyszenie „Celestynowska Inicjatywa Samorządowa” spotkały się w Glinie  7 listopada aby poznać wzajemne cele swych organizacji. CIS  na pierwszym miejscu stawia rozwój społeczeństwa obywatelskiego.  

31
10

Fot.: www.gryfino.info

Najważniejsze są procedury.

30
10

21
10

17
10

To pierwsze słowa XVII-wiecznej kantaty „Bedenke, Mensch, das Ende”, znanej również jako "Pieśń wieczności". Inskrypcja tej treści znajduje się na bramie cmentarnej w Mursku na Kujawach. Od kilku lat mieszkańcy tej wsi samoorganizują się sprzątając i porządkując zabytkowy cmentarz ewangelicko-augsburski. Niezwykłe położenie wsi, niebanalna przyroda, oryginalne dziedzictwo kulturowe, o które dbają stanowią o unikalnym charakterze tego miejsca. 

17
10

Zamiast iść na drogi i poprawę bezpieczeństwa, giną w miejskich budżetach. Wpływy z samorządowych fotoradarów trudno oznaczyć – tłumaczą lokalne władze. I większość nie potrafi wskazać, co się z nimi stało.

16
10

Władze Powiatu Otwockiego informują, że remontowany od lipca br. most na rzece Świder w Otwocku zostanie otwarty 16 października 2013 r. (środa) o godz. 16.00, czyli dwa tygodnie wcześniej niż planowano.

13
10

Według wyników badań exit poll TNS Polska Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowa fotel prezydenta Warszawy. Uratowała ją zbyt niska frekwencja.

11
10

"Tirówki" mają zniknąć z polskich dróg. Takie polecenie wydał zastępca Komendanta Głównego do spraw kryminalnych Mirosław Schossler. Pisma wysłał do wszystkich komend wojewódzkich w kraju - czytamy na stronie radiogdansk.pl.

10
10

Połowa Polaków nie czyta umów, bo ich nie rozumie. Co trzeci z nas miał z tego powodu problemy. Rzecznik Praw Obywatelskich i Gazeta Wyborcza wydają wojnę urzędowemu bełkotowi.

09
10

Niektóre z większych samorządów zadecydowały o wydzieleniu z budżetów swoich jednostek samorządowych puli pieniędzy, o których zagospodarowaniu zadecydują mieszkańcy. 

09
10

Link do profilu Stowarzyszenia „LGD Natura i Kultura” na Facebook'u. Zapraszamy do polubienia tej strony:  https://www.facebook.com/pages/LGD-Natura-i-Kultura/221684614598113