napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

25
09

Od marca br. o 6 punktów (do 62 proc.) wzrósł odsetek osób, które dobrze oceniają pracę władz lokalnych w swojej gminie lub miejscowości - wynika z sondażu CBOS. 

25
09

Fot. Wikipedia

Nepotyzm, skandale obyczajowe, czy likwidacja szkół – to tylko niektóre powody, dla których organizowane są referenda w sprawie odwołania lokalnych władz. Tylko w tej kadencji odbyły się już w 85 gminach, a kolejne przed nami. Większość z nich okazała się jednak nieważna ze względu na zbyt niską frekwencję. Efekt żaden, a koszty tych nieważnych, jakie poniosły gminy - jak wynika z raportu przygotowanego przez Kancelarię Prezydenta, do którego dotarł Biznes.pl - to 2,2 mln zł. Średnio 2,59 zł na jednego mieszkańca biorącego udział w referendum. Prezydent chce to zmienić.  

24
09

Logo toruńskiego programu

Potrzebujemy odnowy demograficznej, czyli działań, które będą systematycznie poprawiać liczebne relacje między pokoleniami. A do tego konieczny jest trwały wzrost liczby urodzeń. Te działania nie mogą być doraźne. Muszą konsekwentnie tworzyć warunki sprzyjające podejmowaniu decyzji o urodzeniu i wychowaniu dzieci – pisze w swoim  programie Dobry Klimat dla Rodziny” Prezydent Rzeczpospolitej Bronisław Komorowski. Jedną z rekomendacji prezydenckich w części wzmocnienia samodzielności finansowej rodzin wychowujących dzieci jest potrzeba wprowadzenie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin, ustanawiającej powszechne zniżki w opłatach za usługi publiczne dla rodzin wielodzietnych.

24
09

Fot.:caribbeanscienceart.blogspot.com

Trwają prace nad Ogólnopolską Kartą Rodzin Wielodzietnych, która zakłada ulgi dla rodzin 3+ (z trojgiem i większą liczbą dzieci). Program ma ruszyć już w styczniu 2014 r. 

20
09

Portal Lasów Państwowych w tekście Eugeniusza Pudlisa opisuje uroczystość upamiętniająca męczeństwo leśników i ich rodzin, zamordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948, która odbyła się 18 września w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów.

20
09

Jak pisze portal Serwisu Samorządowego PAP po odwołaniu wójta (burmistrza, prezydenta miasta) w referendum premier wskaże jego następcę do czasu kolejnych wyborów samorządowych – taką sytuację może spowodować błąd w ustawie.

18
09

Już tylko do 30 września 2013 r. można przesyłać zgłoszenia do Dorocznej Nagrody za lokalne inicjatywy kulturalne.

18
09

Fotomontaż: CIS

Jak pisze Eliza Olczyk z Rzeczypospolitej (17-09-2013) województwo mazowieckie sięgnęło już finansowego dna. Na jego koncie jest dokładnie zero złotych. Marszałek województwa Adam Struzik (PSL) poinformował wczoraj, że nie jest w stanie zapłacić w całości kolejnych 55 mln zł raty tzw. janosikowego, bo na koncie urzędu ma zaledwie 127 tys. zł. I taką kwotę województwo przelało wczoraj do Skarbu Państwa, zostając z pustkami w kasie.

18
09

Adam Struzik (fot. kciuk.pl)

Jak czytamy dziś na portalu gazety wyborczej marszałek województwa Adam Struzik stara się odeprzeć zarzuty o doprowadzenie do bankructwa Mazowsza.

17
09

Do 30 września nie tylko rada gminy i jej komisje, kierownicy referatów urzędu gminy i jednostek podległych, ale też wszyscy mieszkańcy, poprzez swych sołtysów będą mogli składać wnioski do projektu budżetu naszej gminy na rok 2014. Po raz kolejny to od mieszkańców będzie zależeć na co przeznaczone zostaną środki z budżetu gminy.

16
09

12
09

Jak pisze Super Express (7-8 września) w artykule Izabeli Kraj Wójt Celestynowa Stefan Traczyk wzywa Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego do oddania pieniędzy.

30
08

Radny Wiesław Józef Muszyński to znana postać Celestynowa – były nauczyciel przedmiotów elektrycznych – jak czytamy na stronie ostrza, obecnie autor piszący o historii Celestynowa, znany jest również z tekstów popełnianych w LO.

30
08

Fot. bizarrocomic.blogspot

Jak donosi PAP 79 proc. badanych deklaruje, że zagłosowałoby na polityka, który żyje z partnerem/partnerką bez ślubu, a 55 proc. na polityka-homoseksualistę.

27
08

Referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miejskiej Nidzicy jest nieważne, bo frekwencja nie osiągnęła progu wyznaczonego przez komisarza.

21
08

Gmina Celestynów zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Otwocku jest zobowiązana zapłacić łącznie 4.642,74 zł za opieszałość radnych z poprzedniej kadencji.

19
08

„Jesteśmy reprezentacją ludzi wywodzących się z niepartyjnych inicjatyw lokalnych, stowarzyszeń sąsiedzkich i komitetów wyborczych. Chcemy, żeby Warszawa była wielkim miastem. By wszystkim warszawiakom żyło się coraz lepiej, a nie tylko kolegom partyjnym i rodzinom rządzących aktualnie miastem. Nadejdzie czas, kiedy wreszcie będziemy mogli być dumni z naszego miasta nie tylko dlatego, że jest stolicą, ale dlatego, że jest miastem przyszłości, miastem zarządzanym z wieloletnią i wielopokoleniową wizją, miastem będącym wzorem nie tylko dla wszystkich miast w Polsce, ale i innych europejskich stolic.” – piszą o sobie politycy. Ci sami którzy stoją za odwołaniem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz.