napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

02
10

Fot.: Wikipedia

Do 2020 roku powstanie 12 obwodnic – zdecydował we wtorek rząd, przyjmując zmiany w programie budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 Koszt tych inwestycji wyniesie 4,7 mld zł.

02
10

Fot.: strzegomiak.pl

Do 2020 r. Polacy będą musieli zrezygnować z ogrzewania domów węglem. Na wymianę pieców będą dotacje. Jakie i dla kogo - zdecydują samorządy. Jakość powietrza, którym oddychamy poprawi się na pewno, mniej będzie w nim pyłów.

01
10

Centrum Detroit, piątego co do wielkości miasta Stanów Zjednoczonych, obecnie bankruta. Więcej>>

Jak pisze Bartosz Weglarczyk z Rzeczpospolitej od godz. 6 rano czasu polskiego rząd USA przestał pracować. Nie działać będą m.in. muzea, parki narodowe, większość urzędów federalnych.

27
09

Fot.: Wikipedia

Alpaki nie są już dziwnymi egzotycznymi zwierzętami w polskim krajobrazie i wraz z pozostałymi przeżuwaczami są wykorzystywane w pielęgnacji krajobrazu. Zaletą alpak jest to, że nie mają negatywnego wpływu na ekosystem, dzięki czemu mogą poprawić stan zdegradowanego środowiska jednocześnie przynosząc dochód. Liczba hodowców i hodowli rośnie każdego roku toteż niezbędne było założenie Polskiego Związku Hodowców Alpak, który wspiera działania hodowców i zajmuje się promocją tych zwierząt i ich produktów na krajowym i międzynarodowym rynku. 

25
09

"Ogródek piwny", Oktoberfest, Monachium, fot.: travel.wikia.com

Usytuowanie ogródków piwnych powinno zostać precyzyjnie opisane, tak by nie było wątpliwości przy ich zakładaniu pisze Rzeczpospolita.

25
09

Od marca br. o 6 punktów (do 62 proc.) wzrósł odsetek osób, które dobrze oceniają pracę władz lokalnych w swojej gminie lub miejscowości - wynika z sondażu CBOS. 

25
09

Fot. Wikipedia

Nepotyzm, skandale obyczajowe, czy likwidacja szkół – to tylko niektóre powody, dla których organizowane są referenda w sprawie odwołania lokalnych władz. Tylko w tej kadencji odbyły się już w 85 gminach, a kolejne przed nami. Większość z nich okazała się jednak nieważna ze względu na zbyt niską frekwencję. Efekt żaden, a koszty tych nieważnych, jakie poniosły gminy - jak wynika z raportu przygotowanego przez Kancelarię Prezydenta, do którego dotarł Biznes.pl - to 2,2 mln zł. Średnio 2,59 zł na jednego mieszkańca biorącego udział w referendum. Prezydent chce to zmienić.  

24
09

Logo toruńskiego programu

Potrzebujemy odnowy demograficznej, czyli działań, które będą systematycznie poprawiać liczebne relacje między pokoleniami. A do tego konieczny jest trwały wzrost liczby urodzeń. Te działania nie mogą być doraźne. Muszą konsekwentnie tworzyć warunki sprzyjające podejmowaniu decyzji o urodzeniu i wychowaniu dzieci – pisze w swoim  programie Dobry Klimat dla Rodziny” Prezydent Rzeczpospolitej Bronisław Komorowski. Jedną z rekomendacji prezydenckich w części wzmocnienia samodzielności finansowej rodzin wychowujących dzieci jest potrzeba wprowadzenie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin, ustanawiającej powszechne zniżki w opłatach za usługi publiczne dla rodzin wielodzietnych.

24
09

Fot.:caribbeanscienceart.blogspot.com

Trwają prace nad Ogólnopolską Kartą Rodzin Wielodzietnych, która zakłada ulgi dla rodzin 3+ (z trojgiem i większą liczbą dzieci). Program ma ruszyć już w styczniu 2014 r. 

20
09

Portal Lasów Państwowych w tekście Eugeniusza Pudlisa opisuje uroczystość upamiętniająca męczeństwo leśników i ich rodzin, zamordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948, która odbyła się 18 września w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów.

20
09

Jak pisze portal Serwisu Samorządowego PAP po odwołaniu wójta (burmistrza, prezydenta miasta) w referendum premier wskaże jego następcę do czasu kolejnych wyborów samorządowych – taką sytuację może spowodować błąd w ustawie.

18
09

Już tylko do 30 września 2013 r. można przesyłać zgłoszenia do Dorocznej Nagrody za lokalne inicjatywy kulturalne.

18
09

Fotomontaż: CIS

Jak pisze Eliza Olczyk z Rzeczypospolitej (17-09-2013) województwo mazowieckie sięgnęło już finansowego dna. Na jego koncie jest dokładnie zero złotych. Marszałek województwa Adam Struzik (PSL) poinformował wczoraj, że nie jest w stanie zapłacić w całości kolejnych 55 mln zł raty tzw. janosikowego, bo na koncie urzędu ma zaledwie 127 tys. zł. I taką kwotę województwo przelało wczoraj do Skarbu Państwa, zostając z pustkami w kasie.

18
09

Adam Struzik (fot. kciuk.pl)

Jak czytamy dziś na portalu gazety wyborczej marszałek województwa Adam Struzik stara się odeprzeć zarzuty o doprowadzenie do bankructwa Mazowsza.

17
09

Do 30 września nie tylko rada gminy i jej komisje, kierownicy referatów urzędu gminy i jednostek podległych, ale też wszyscy mieszkańcy, poprzez swych sołtysów będą mogli składać wnioski do projektu budżetu naszej gminy na rok 2014. Po raz kolejny to od mieszkańców będzie zależeć na co przeznaczone zostaną środki z budżetu gminy.

16
09

12
09

Jak pisze Super Express (7-8 września) w artykule Izabeli Kraj Wójt Celestynowa Stefan Traczyk wzywa Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego do oddania pieniędzy.

30
08

Radny Wiesław Józef Muszyński to znana postać Celestynowa – były nauczyciel przedmiotów elektrycznych – jak czytamy na stronie ostrza, obecnie autor piszący o historii Celestynowa, znany jest również z tekstów popełnianych w LO.

30
08

Fot. bizarrocomic.blogspot

Jak donosi PAP 79 proc. badanych deklaruje, że zagłosowałoby na polityka, który żyje z partnerem/partnerką bez ślubu, a 55 proc. na polityka-homoseksualistę.