napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

27
08

Referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miejskiej Nidzicy jest nieważne, bo frekwencja nie osiągnęła progu wyznaczonego przez komisarza.

21
08

Gmina Celestynów zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Otwocku jest zobowiązana zapłacić łącznie 4.642,74 zł za opieszałość radnych z poprzedniej kadencji.

19
08

„Jesteśmy reprezentacją ludzi wywodzących się z niepartyjnych inicjatyw lokalnych, stowarzyszeń sąsiedzkich i komitetów wyborczych. Chcemy, żeby Warszawa była wielkim miastem. By wszystkim warszawiakom żyło się coraz lepiej, a nie tylko kolegom partyjnym i rodzinom rządzących aktualnie miastem. Nadejdzie czas, kiedy wreszcie będziemy mogli być dumni z naszego miasta nie tylko dlatego, że jest stolicą, ale dlatego, że jest miastem przyszłości, miastem zarządzanym z wieloletnią i wielopokoleniową wizją, miastem będącym wzorem nie tylko dla wszystkich miast w Polsce, ale i innych europejskich stolic.” – piszą o sobie politycy. Ci sami którzy stoją za odwołaniem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz.

14
08

Fot.:http://www.torange.us

Jak czytamy w tekście Adama Pietrzaka, rzecznika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych coraz częściej udaje się udaje się ustalać tożsamość osób, które wyrzucają śmieci do lasu. Przypadek z Nadleśnictwa Lidzbark jest jednak szczególny. Tam bowiem „śmieciarza” zdradziła… karta bankowa. Co więcej ważna!    

12
08

O liczbę zebranych podpisów jesteśmy spokojni - powiedział PAP Marek Makuch z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.

12
08

Fot. Radio Zielona Góra

Na 18 sierpnia Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze zarządził referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Brody. Wniosek o jego przeprowadzenie złożyła grupa mieszkańców, która nie zgadza się na budowę kopalni odkrywkowej węgla brunatnego popieraną przez część radnych i Polską Grupę Energetyczną.

12
08

Koszty referendum zobowiązali się pokryć radni, którzy za nim głosowali – w sumie było to 21 039 złotych i 55 groszy.

08
08

Trochę się uśmiałem gdy przeczytałem na interii: „Bronisław Komorowski ocenia, że samorządy są coraz częściej polem partyjnych batalii toczonych m.in. za pomocą referendów ws. odwołania prezydentów miast. Komorowski zasugerował, że nie weźmie udziału w możliwym referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz - Waltz.

08
08

W sprawie oskarżonej Izabelli Filipowicz – Żaroń Sąd Apelacyjny w Warszawie 7 sierpnia nie wydał wyroku. Sędzia zwróciła się do prokuratora z Instytutu Pamięci Narodowej o stawiennictwo jednego ze świadków celem potwierdzenia agenturalnej przeszłości radnej i sołtys Celestynowa. 

05
08

7 sierpnia (środa) w siedzibie Sądu Apelacyjnego w Warszawie (Pl. Krasińskich 2/4/6) odbędzie się rozprawa Izabelli Filipowicz – Żaroń, oskarżonej o współpracę z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. Radna i sołtys Celestynowa donosiła na uczestników studenckich pielgrzymek na Jasną Górę pod pseudonimem operacyjnym „Jolka”. Rozprawa odbędzie się w sali 3, o godz. 9:00 rano. Sprawę o sygnaturze II Aka 235/2013 prowadzi II Wydział Karny SA.

05
08

 „Panie, Panowie, osoby o nieustalonej tożsamości płciowej, kosmici, wilkołaki i wampiry, oraz wszelkie dziwolągi unikające sztampy” jak mawia nasz niezrównoważony fąfel MalBezVizji. Mamy sezon ogórkowy, więc pogadajmy o ogórkach.

02
08

Gmina nie może zdecydować, by na jej terenie alkohol był serwowany w estetycznych ogródkach gastronomicznych – uznał wojewoda.

02
08

Radny powiatowy Jarosław Rudnicki po raz kolejny przegrał w sądzie. Tym razem to pan radny postanowił oskarżyć mieszkankę Dzierżoniowa o rzekome zniesławienie. Zniesławienie to miało polegać najprawdopodobniej na powołaniu faktu sprawy sądowej sprzed lat, którą Rudnicki, przegrał jako radny miejski. Zapewne chodziło radnemu o sprawę niesłusznie pobranych diet. Wówczas jako jedyny, radny Jarosław Rudnicki odmówił zwrotu diet, które pobrał jako nienależne. Sąd nakazał wówczas Panu Jarosławowi Rudnickiemu zwrot kilku tysięcy złotych - wyrok SR w Dzierżoniowie sygn. akt: IC 158/06 plus koszty i opłaty sądowe - pisze portal dzierzoniow.pl

30
07

Przypomnę, że na sesji w dniu 28 grudnia 2012 roku, Rada Gminy Celestynów podjęła uchwałę w kwestii ustalenia wynagrodzenia wójta, Stefana Traczyka.

23
07

Nasza wioskowa opozycja pięknie wyparła się sprawy dotyczącej nielegalnego drukowania i dystrybucji materiałów referendalnych. Delikatnie ujmując, zwalając całą winę na byłego radnego Henryka Floriańczyka.

18
07

Można pomóc sobie i sąsiadom pozbywając się podstopień własnej posesji. Jak to zrobić? Zakasać rękawy i założyć sołecką spółkę wodną. Członkowstwo w spółce wodnej daje możliwość rozwiązania takich problemów Tobie, Twoim najbliższym i sąsiadom. Idąc za się przykładem założonych spółek wodnych w następujących sołectwach: Pogorzel Warszawska, Glina, Dyzin/Jatne, Podbiel do grona zabezpieczonych przed podtopieniami wsi dołączyć postanowiła dołączyć Dąbrówka. 

05
07

Taka myśl przyświecała chyba nowemu radnemu Wiesławowi Muszyńskiemu podczas występów na ostatniej sesji Rady Gminy.