napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

10
05

Adam Leonard Kieler nigdy nie zaprzeczał swojej przeszłości.

09
05

Diety radnych oraz płace starostów i marszałków powinny być uzależnione od wielkości budżetu jednostki, którą zarządzają lub w której sprawują mandat - uważa poseł Bogdan Rzońca.

06
05

Na stronie internetowej radnego Łukasza Winiarskiego „OSTRZE” pojawiło się oświadczenie radnej Izabelli Filipowicz – Żaroń (esbecki ps. operacyjny „Jolka”). Pomimo tego, że wyrok nie jest jeszcze prawomocny agentka żali się na swoją krzywdę i zdyskredytowanie jej w oczach opinii publicznej przez Gazete Polską Codziennie.

29
04

Mimo wyroku zakazującego pełnienia funkcji publicznych - w Radzie Gminy Celestynów zasiada tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa.

29
04

25 kwietnia br. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał Izabelę Filipowicz-Żaroń na  cztery lata zakazu pełnienia funkcji publicznych. Kobieta współpracowała z  Wydziałem IV SB do  zwalczania Kościoła i  związków wyznaniowych, składając meldunki z  pielgrzymek na  Jasną Górę. Mimo wyroku nie zaprzestała pełnienia funkcji radnej.

29
04

Instytut Pamięci narodowej informuje o wszczęciu postepowania wobec tej celestynowskiej radnej.

18
04

W pracach społecznych na rzecz swojego samorządu najchętniej braliby udział mieszkańcy województw: podkarpackiego, opolskiego, warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego.

09
04

Portal Gminy Celestynów Online, a właściwie redaktor malvision (co na jedno wychodzi, bo portal prowadzi i pisze na nim jedna osoba) załamywał swego czasu ręce nad rzekomymi medialnymi manipulacjami. Pouczając innych nie raczył zauważyć przekłamań w żółtej książeczce, którą umieścił na swojej stronie, autorstwa pana Henryka Floriańczyka. Ten były radny „opublikował oświadczenie o przyczynie rezygnacji z mandatu radnego, ale na tym nie poprzestał” (cytat z malvision’a) - a szkoda.

22
03

Statystyki referendalne jednoznacznie udowadniają nieskuteczność tego demokratycznego narzędzia. W tej kadencji w całym kraju odbyło się 69 referendów w sprawie odwołania władz gminnych. Spośród nich tylko dwa zakończyły się odwołaniem wójtów: w Lewinie Kłodzkim i Wiżajnach.

17
03

Policjanci zabezpieczyli w gabinecie wójta Skarbimierza Andrzeja Pulita twardy dysk komputera i płyty CD z nagraną potajemnie rozmową polityków PSL.

13
03

Wszystkim sołtysom naszej gminy z podziękowaniem za pracę na rzecz wsi i ich mieszkańców, podziękowania i wyrazy szacunku składa Celestynowska Inicjatywa Samorządowa. 

01
03

Prawie 80% uprawnionych do głosowania mieszkańców Gminy Celestynów postanowiło nie brać udziału w referendum w sprawie odwołania wójta przed upływem kadencji. 

28
02

W wywiadzie dla regionalnej telewizji internetowej Linia tv (http://www.linia.tv/2013/02/referendum-w-celestynowie-mamy-wyniki-reakcja-wojta/) pojawiła się postać byłego radnego Henryka Floriańczyka.

27
02

Referendum się odbyło. Nieważne zresztą. Cała para poszła w gwizdek, a góra urodziła myszkę. W wiosennym błocie utopiono mnóstwo energii i pieniędzy.

22
02

Celestynów, 22 lutego 2013 r.

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY CELESTYNÓW!

Koniec kampanii referendalnej zamyka ten etap walki politycznej, który ma przekonać Was do jednej ze stron.

22
02

Stara Wieś, 19 lutego 2013 r.

Panie Henryku!

Pański osobisty interes, obywatelu nie ma z honorem zbyt wiele wspólnego, a przykłady z naszej historii honoru mówią, że nigdy nam nie pomógł, czyniąc spustoszenia w naszej ojczyźnie. Tym bardziej Pańskim honorem lub jego brakiem nie zbudujemy jedności w Gminie Celestynów.

22
02

Jak nieoficjalnie wiadomo Adam Malarz zeznał wczoraj przed sądem, że artykuł o stawkach za wodę i ścieki do zeszytu Inicjatywy Mieszkańców Gminy Celestynów napisał mieszkaniec naszej gminy - Adam Malarz.

22
02

O naszej gminie mówią już nie tylko w powiecie, ale i na Mazowszu.

22
02

Zapędził się Pan.