napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

06
02

Czytam sobie codziennie forum „Ostrze” z ciekawości, a ostatnio dla zabawy. Dostarcza mi sensacyjnych informacji o manipulacji, wykorzystywaniu brudnej propagandy, stosowaniu  taktyki „brutalnego ataku” czyli oczerniania i przedstawiania Rady w złym świetle, karmieniu mieszkańców nienawiścią itp. Totalny spisek!

05
02

Szanowni Państwo,

Grupa kilku radnych zafundowała nam na półtora roku przed wyborami samorządowymi referendum w sprawie odwołania wójta.

04
02

Były wójt Gminy Celestynów Tomasz A. zaprzecza jakoby starał się o powrót na stanowisko wójta gminy.

02
02

 Za, a nawet przeciw! – tak krótko można podsumować list otwarty Tomasza Atłowskiego z ostatniego wydania Linii Otwockiej, skierowany do mieszkańców Celestynowa.

02
02

Serdecznie gratuluję panu Tomaszowi Atłowskiemu wyboru go na stanowisko zastępcy nadleśniczego w Nadleśnictwie Grójec. Wierzę, że będzie najlepszym z zastępców nadleśniczego spośród byłych wójtów gminy Celestynów. 

02
02

 Rozstrzygnięcie Nadzorcze Wojewody Mazowieckiego zamieszczone na 22 stronie miesięcznika samorządowego „Celestynka” zawiera główny wątek pięcio stronicowego dokumentu z dnia 10 stycznia 2012 roku. Zapewniam, iż artykuł podany do publicznej informacji nie zawiera niczego odbiegającego od stanowiska wojewody zawartego w niniejszym rozstrzygnięciu.

01
02

Według relacji Pana Feleczyka na „Ostrzu” , on i jego komisja to zespół specjalistów-finansistów godnych pozazdroszczenia przez państwowe struktury rządowe.

24
01

W liście otwartym do mieszkańców gminy Pan Henryk Floriańczyk kolejny raz chce zabłysnąć w przestrzeni medialnej, bo już raz chciał ale mu nie wyszło.

19
01

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” te słowa przyrzeczenia wypowiadają wszyscy radni w Polsce, większość dodaje „tak mi dopomóż Bóg”.

09
01

Oponenci Wójta Gminy Celestynów Stefana Traczyka oficjalnie ogłosili start kampanii referendalnej. Czy na referendum warto w ogóle iść? Czy to na pewno ma sens? Czy jeśli naprawdę jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze? Na to pytanie być może część z Państwa zna już odpowiedź. Jeśli nie, to poniżej możecie zapoznać się ze stanowiskiem wójta w tej sprawie.

 

07
01

Tak jak można było się tego spodziewać są podstawy, by podważyć stanowisko Rady Gminy Celestynów w sprawie obniżki stawek za wodę i ścieki w 2013 roku.

03
01

Wójt Stefan Traczyk po analizie możliwości budżetowych Gminy Celestynów zaproponował na 2013 rok obniżkę stawek za wodę i ścieki.

28
12

Fot.: Wikipedia

Zgodnie z polskim prawem wydawanie paszportów należy do kompetencji wojewodów.

20
12

20
12

Fot. A. Mrozowski

W skali całego kraju zbudowano 56 tysięcy kilometrów sieci kanalizacyjnych, 283 oczyszczalnie ścieków, a rozbudowano i zmodernizowano 896.

20
12

Fot.: Charles Rondeau

Nadleśniczy ze Śląska, Marian Knapek, oznajmia, że w lasach wyłożono już zwierzętom jedzenie.