napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

13
02

Dla mnie to niepoważne, gdy kandydat na wójta zgłasza swe zamiary polityczne na portalu internetowym Adama Malarza.

12
02

Czytając biuletyn anonimowej inicjatywy mieszkańców, odnoszę wrażenie, że te teksty już gdzieś czytałam. Wielkimi recenzentami wydają mi się być Adam Malarz, Łukasz Winiarski i pan Felczyk. Wszyscy ze znanych stron. Szkoda, że nie mają odwagi podpisać się i wziąć odpowiedzialności za treść. 

11
02

W jednym z tekstów „Zrobieni w balona… a może w Bilona?” na stronie Pana Winiarskiego znalazłam następujące sformułowanie: „W roku 2012 mieszkańcy Celestynowa płacili jedne z najwyższych stawek za wodę i ścieki w kraju!”  

11
02

Ciśnienie jest duże, niektórzy go nie wytrzymują.

08
02

Jedną z charakterystycznych cech twórczości literatury wczesnego średniowiecza była jej anonimowość (Gesta Hungarorum, Chronica Boemorum, Chronica Polonorum zwana potocznie jako kronika Galla Anonima). Autor dzieła uważany był wtedy jedynie za pośrednika pomiędzy Bogiem a odbiorcą Pisma Świętego, a przekaz za bezimienną misję.

06
02

Czytam sobie codziennie forum „Ostrze” z ciekawości, a ostatnio dla zabawy. Dostarcza mi sensacyjnych informacji o manipulacji, wykorzystywaniu brudnej propagandy, stosowaniu  taktyki „brutalnego ataku” czyli oczerniania i przedstawiania Rady w złym świetle, karmieniu mieszkańców nienawiścią itp. Totalny spisek!

05
02

Szanowni Państwo,

Grupa kilku radnych zafundowała nam na półtora roku przed wyborami samorządowymi referendum w sprawie odwołania wójta.

04
02

Były wójt Gminy Celestynów Tomasz A. zaprzecza jakoby starał się o powrót na stanowisko wójta gminy.

02
02

 Za, a nawet przeciw! – tak krótko można podsumować list otwarty Tomasza Atłowskiego z ostatniego wydania Linii Otwockiej, skierowany do mieszkańców Celestynowa.

02
02

Serdecznie gratuluję panu Tomaszowi Atłowskiemu wyboru go na stanowisko zastępcy nadleśniczego w Nadleśnictwie Grójec. Wierzę, że będzie najlepszym z zastępców nadleśniczego spośród byłych wójtów gminy Celestynów. 

02
02

 Rozstrzygnięcie Nadzorcze Wojewody Mazowieckiego zamieszczone na 22 stronie miesięcznika samorządowego „Celestynka” zawiera główny wątek pięcio stronicowego dokumentu z dnia 10 stycznia 2012 roku. Zapewniam, iż artykuł podany do publicznej informacji nie zawiera niczego odbiegającego od stanowiska wojewody zawartego w niniejszym rozstrzygnięciu.

01
02

Według relacji Pana Feleczyka na „Ostrzu” , on i jego komisja to zespół specjalistów-finansistów godnych pozazdroszczenia przez państwowe struktury rządowe.

24
01

W liście otwartym do mieszkańców gminy Pan Henryk Floriańczyk kolejny raz chce zabłysnąć w przestrzeni medialnej, bo już raz chciał ale mu nie wyszło.

19
01

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” te słowa przyrzeczenia wypowiadają wszyscy radni w Polsce, większość dodaje „tak mi dopomóż Bóg”.

09
01

Oponenci Wójta Gminy Celestynów Stefana Traczyka oficjalnie ogłosili start kampanii referendalnej. Czy na referendum warto w ogóle iść? Czy to na pewno ma sens? Czy jeśli naprawdę jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze? Na to pytanie być może część z Państwa zna już odpowiedź. Jeśli nie, to poniżej możecie zapoznać się ze stanowiskiem wójta w tej sprawie.

 

07
01

Tak jak można było się tego spodziewać są podstawy, by podważyć stanowisko Rady Gminy Celestynów w sprawie obniżki stawek za wodę i ścieki w 2013 roku.