napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

02
02

Serdecznie gratuluję panu Tomaszowi Atłowskiemu wyboru go na stanowisko zastępcy nadleśniczego w Nadleśnictwie Grójec. Wierzę, że będzie najlepszym z zastępców nadleśniczego spośród byłych wójtów gminy Celestynów. 

02
02

 Rozstrzygnięcie Nadzorcze Wojewody Mazowieckiego zamieszczone na 22 stronie miesięcznika samorządowego „Celestynka” zawiera główny wątek pięcio stronicowego dokumentu z dnia 10 stycznia 2012 roku. Zapewniam, iż artykuł podany do publicznej informacji nie zawiera niczego odbiegającego od stanowiska wojewody zawartego w niniejszym rozstrzygnięciu.

01
02

Według relacji Pana Feleczyka na „Ostrzu” , on i jego komisja to zespół specjalistów-finansistów godnych pozazdroszczenia przez państwowe struktury rządowe.

24
01

W liście otwartym do mieszkańców gminy Pan Henryk Floriańczyk kolejny raz chce zabłysnąć w przestrzeni medialnej, bo już raz chciał ale mu nie wyszło.

19
01

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” te słowa przyrzeczenia wypowiadają wszyscy radni w Polsce, większość dodaje „tak mi dopomóż Bóg”.

09
01

Oponenci Wójta Gminy Celestynów Stefana Traczyka oficjalnie ogłosili start kampanii referendalnej. Czy na referendum warto w ogóle iść? Czy to na pewno ma sens? Czy jeśli naprawdę jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze? Na to pytanie być może część z Państwa zna już odpowiedź. Jeśli nie, to poniżej możecie zapoznać się ze stanowiskiem wójta w tej sprawie.

 

07
01

Tak jak można było się tego spodziewać są podstawy, by podważyć stanowisko Rady Gminy Celestynów w sprawie obniżki stawek za wodę i ścieki w 2013 roku.

03
01

Wójt Stefan Traczyk po analizie możliwości budżetowych Gminy Celestynów zaproponował na 2013 rok obniżkę stawek za wodę i ścieki.

28
12

Fot.: Wikipedia

Zgodnie z polskim prawem wydawanie paszportów należy do kompetencji wojewodów.

20
12

20
12

Fot. A. Mrozowski

W skali całego kraju zbudowano 56 tysięcy kilometrów sieci kanalizacyjnych, 283 oczyszczalnie ścieków, a rozbudowano i zmodernizowano 896.

20
12

Fot.: Charles Rondeau

Nadleśniczy ze Śląska, Marian Knapek, oznajmia, że w lasach wyłożono już zwierzętom jedzenie.

20
12

Fot.: liveinitaly.com

Proboszcz z nadadriatyckiej miejscowości Volania koło Ferrary, Giancarlo Pirini zniósł w swoim kościele zwyczaj pobierania opłaty za ślub – poinformował lokalny dziennik "Il Resto del Carlino". Zamiast pobierać opłaty, postanowił płacić młodym, na dobry początek nowej drogi życia.

13
12

Fot.: stanwojenny.blogspot.com

 

13 grudnia 1981 roku nie miał u nas na szczęście tak dramatycznego przebiegu jak w większości polskich miast.

06
12

Kraków to wyjątkowe miejsce. Pisze to były warszawiak, co stanowi miarę sprawiedliwej oceny.

25
11

Mieszkańcy jednej z pirenejskich wsi już nie wiedzą, czy cieszyć się, czy złorzeczyć na zainteresowanie swoją miejscowością. 

15
11

Ponad 100 gmin i powiatów połączyło siły i razem kupiło prąd. Gminny system zakupów pozwoli wspólnie kupować paliwo. Niedługo część dolnośląskich gmin założy własne towarzystwo ubezpieczeń, by wypłacać sobie odszkodowania. To sposoby na wielkie oszczędności idące w miliony złotych.

Więcej>>

07
11

 

Ledwie skończył osiemnaście lat, a już rządzi. Dawid Banach od niedawna jest sołtysem wsi Czerwone.

05
11

Fot.: scenicreflections.com

10 października, w dniu Święta Drzewa, mieliśmy okazję posadzić własny dąb.