napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

30
06

Województwo Mazowieckie i Powiat Otwocki serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowe Powiatu Otwockiego w Kątach pod Honorowym Patronatem: Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Starosty Otwockiego Mirosława Pszonki na tytuł "Dbając o tradycje i zwyczaje ludowe, wspieramy dzieci z hospicjum Promyczek", który odbędą się 15 sierpnia 2018 roku (środa) w miejscowości Kąty na terenie gminy Kołbiel.

30
06

Ostrowice są najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Celestynów ma niższy dług całkowity.

Źródło prasowe: http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184207/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1251-1500

29
06

Ostrowice są najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Warszawa ma najwyższy dług całkowity - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

Źródło prasowe: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/184200/Zadluzenie-gmin--Najbardziej-i-najmniej-zadluzone-gminy-w-Polsce

28
06

Wyeliminowana zostanie uznaniowość wójta w wymierzeniu podatku za grunty, na których umieszczana jest infrastruktura techniczna. Taką zmianę zakłada przyjęty we wtorek przez Radę Ministrów projekt nowelizacji kilku ustaw.

Źródło prasowe: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/184147/Wojt-nie-zdecyduje--Zmiany-w-opodatkowaniu-gruntow-pod-infrastrukture

13
06

W jakich sytuacjach można kandydować jednocześnie na radnego i na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta - wyjaśnia Państwowa Komisja Wyborcza.

Pytanie o możliwość ubiegania się jednocześnie o dwa stanowiska przesłał do redakcji Serwisu Samorządowego PAP Czytelnik. 

Źródło prasowe: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_pap/183801/Podwojny-kandydat--PKW-kandydat-moze-ubiegac-sie-o-fotel-wojta-tylko-w-jednym-miejscu

10
06

Radny śląskiej gminy Niegowa i jego żona odpowiedzą przed sądem za sfałszowanie oświadczenia lustracyjnego. Według prokuratury, żona podpisała oświadczenie radnego, w którym nie przyznał się do współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.

Źródło prasowe: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/183680/Bedzie-proces--Radny-i-jego-zona-oskarzeni-o-sfalszowanie-oswiadczenia-lustracyjnego

31
05

Sołectwa i gminy nie będą już zaangażowane w prace zespołów szacujących szkody łowieckie – zakłada projekt nowelizacji, który w poniedziałek trafił do Sejmu.

Źródło prasowe: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/183462/Bez-soltysa--Do-Sejmu-trafil-projekt-nowelizacji-Prawa-lowieckiego#form

19
05

Resort finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia, który zakłada podwyższenie o 6,4 proc. kwoty przypadającej na jeden mandat radnego przy ustalaniu limitu wydatków komitetów wyborczych w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/183081/Wiecej-na-kampanie

19
05

Na terenie 313 gmin prowadzimy intensywne działania związane z gazyfikacją, a dla 105 opracowane zostały koncepcje gazyfikacji - poinformował Grzegorz Wielgus, dyrektor rozwoju Polskiej Spółki Gazowej.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182908/Nielatwa-gazyfikacja-gmin

11
05

Nadleśnictwo Celestynów serdecznie zaprasza na piknik edukacyjny pod hasłem: "Mała retencja, wielka sprawa!", który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 maja 2018 roku w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

Rozpoczęcie o godzinie 10:30.
Zakończenie około godziny 17:00.

Szczegóły na plakacie.
02
05

Stowarzyszenie Celestynowskiej Inicjatywy Samorządowej z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Floriana składamy wszystkim Strażakom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej skierowali gorące życzenia strażackie do wszystkich mieszkańców Gminy Celestynów. 

Z wyrazami szacunku i najserdeczniejszymi pozdrowieniami

Zarząd Stowarzyszenia CIS

30
04

Rozważamy możliwość nowelizacji Prawa łowieckiego – zapowiedziała wiceminister środowiska Małgorzata Golińska. Samorządowcy narzekają na nowe przepisy dotyczące szacowania szkód; sołtysi nie chcą brać udziału w tych pracach.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182654/Bunt-soltysow--Potrzebna-jest-pilna-nowelizacja-Prawa-lowieckiego

30
04

„Sprawa województwa częstochowskiego będzie rozważana w następnej kadencji” – napisał Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na pismo Stowarzyszenia KoLiber. 

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182548/Nowe-wojewodztwo--Politycy-o-pomysle-utworzenia-wojewodztwa-czestochowskiego

18
04

Drodzy Gimnazjaliści!


Przed Wami niezwykle ważny moment. Już dzisiaj przystąpicie do egzaminu gimnazjalnego, składającego się z trzech części: humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej i językowej. Sprawdząc, on zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w gimnazjum.

Życzymy Wam optymizmu i szczęścia oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności. Wierząc, że wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały możliwość realizacji życiowych planów.

Życzymy także konsekwencji i pasji w rozwijaniu zdolności oraz pomyślnej kontynuacji nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej.


Pozdrawiam

Zarząd Stowarzyszenia CIS

18
04

PKW wyjaśnia, czy kandydat może sam prowadzić kampanię wyborczą, np. wydrukować swoje plakaty i ulotki wyborcze za własne pieniądze. 

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182417/Kampania-wyborcza--Komitetom-wyborczym-nie-wolno-przyjmowac-korzysci--ale-sa-wyjatki

12
04

W związku z pięćdziesiątymi drugimi urodzinami, które w dniu dzisiejszym obchodzący Wszystkiego Najlepszego Naszemu Panu Prezesowi Celestynowskiemu Inicjatywie Samorządowemu Stefanowi Traczykowi, składamy najserdeczniejsze życzenia urodzeniowe dużo szczęścia, zdrowia i wiele radości oraz szczęśliwej długiej przyszłości. Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie, niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie. Wszystko co piękne i wymarzone w dniu Twych urodzin niech spełnione!

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
Zarząd Stowarzyszenia CIS 

12
04

Niepowołanie zastępcy wójta narusza ustawę o samorządzie gminnym - oceniła RIO w Gdańsku. W największych gminach może być ich nawet czterech.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/ depesze/wiadomosci_centralne/182219/Zastepca-niezbedny--Niepowolanie-zastepcy-wojta-narusza-ustawe-

31
03

Stowarzyszenie Celestynowskiej Inicjatywy Samorządowej z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy skierowali życzenia wielkanocne do wszystkich mieszkańców gminy Celestynów i sympatyków CIS. :)

03
03

W Polsce z roku na rok rośnie zaufanie do organizacji pozarządowych. W 2018 r. już 54 proc. dorosłych Polaków zadeklarowało zaufanie do organizacji pozarządowych – wynika z badań Edelman Trust Barometer.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/181390/Rosnie-zaufanie--Ponad-polowa-Polakow-ufa-ngo