napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

27
08

Gminy, w których wprowadzono język mniejszości jako język pomocniczy (stan na 23.04.2012). Za Wikipedia

Językiem pomocniczym w prawodawstwie polskim określa się język mniejszości narodowej lub etnicznej lub język regionalny dopuszczony do użycia obok języka polskiego, wyłącznie przed organami gminy.

25
08

Coraz więcej ustaw wpływa negatywnie na budżety samorządów. Organizacje zrzeszające miasta i gminy z całej Polski zawiązały inicjatywę ustawodawczą "Stawka większa niż 8 mld".

24
08

 Walka z producenetami alkoholu, lata 20-te, USA

Rada gminy nie może wprowadzić prohibicji na terenie całej miejscowości – stwierdził wojewoda świętokrzyski w rozstrzygnięciu nadzorczym. Szlachetne pobudki wnioskodawców zderzają się z rzeczywistością, tak jak w czasach amerykańskiej prohibicji.

16
08

Niektóre z samorządów miejskich przerzucają swoje problemy finansowe na mieszkańców, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Borykające się z brakiem pieniędzy  zapowiadaja podwyżki podatków od nieruchomości, czynszów, komunikacji miejskiej posiadania psa... 

04
08

W Andaluzji obchodzi się go w pierwszą sobotę sierpnia. 

31
07

Miasto będzie wybierać w przetargu firmy, które odbiorą odpady komunalne z posesji. O tym jak odbywać się będzie w stolicy w artykule Wszystkie śmieci będą miejskie.

30
07

Od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przewiduje ona przejęcie przez gminy gospodarowania odpadami stałymi. Zasady odbioru nieczystości płynnych pozostają niezmienione. Polska dołącza tym samym do europejskiego standardu zagospodarowania śmieci komunalnych. W myśl ustawodawcy na terenie całego kraju porządek powinien zapanować najpóźniej do połowy 2013 r. Według Ministerstwa Środowiska, osoby segregujące śmieci na plastik, szkło i papier będą płacić niższe rachunki, gdy gmina wprowadzi obowiązkowy system zagospodarowania odpadów.

27
07

Likwidacja punktu sprzedaży alkoholu nie oznacza, że gmina musi proporcjonalnie zwrócić opłatę za udzielenie koncesji.

26
07

24-letni stażysta starostwa powiatowego w Krapkowicach podszył się pod starostę Macieja Sonika i oszukał innego 24-latka na 760 zł. Obiecał poszkodowanemu - w imieniu starosty - pracę w urzędzie. Co więcej sam udawał starostę. Usłyszał zarzut oszustwa. 

24
07

Dostępność: zawsze. Długość pobytu: dowolna. Opcje dojazdu: wszystkie, najlepiej pieszo albo rowerem. Zakwaterowanie: od śródleśnej polany po komfortowe pokoje w ośrodkach wypoczynkowych. Wyposażenie: świeże powietrze, święty spokój, przyjazne otoczenie. Wyżywienie: najzdrowsze z możliwych. Atrakcje: najlepsza sala treningowa, uzdrowisko i gabinet psychologiczny w jednym; więcej rozrywek niż w jakiejkolwiek galerii handlowej; piękne widoki i zdjęcia, których pozazdroszczą znajomi. Las – najlepsza oferta na wakacje! 

24
07

W piątek, 20 lipca oficjalnie ruszyła samorządowa kampania „Stawka większa niż 8 mld” i akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o dochodach JST. Ustawa umożliwi przesunięcie z budżetu centralnego do samorządów 8 mld zł. 

23
07

W jednym z argentyńskich miasteczek urzędnicy nie są pewni wypłat. O tym, czy je dostaną, decyduje...

20
07

Zapraszamy do lektury drugiego numeru naszego kwartalnika

20
07

Nie wszyscy wiedzą, że Koziołek Matołek na świat przyszedł w Otwocku, gdzie jego ojciec – Kornel Makuszyński leczył się w jednym ze szpitali. Jako mieszkaniec powiatu nie mogę pozostawić poniższego newsa bez komentarza. 

15
05

Są takie gminy, w których trudno załatwić sprawę w wybrane przez urzędników dni. Ci uważają to za dobry pomysł. http://www.tvn24.pl/-1,1744574,0,1,dzien-bez-petenta-to-bardzo-dobry-pomysl,wiadomosc.html

10
05

Zapraszamy na wielką imprezę z licznym udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Będzie to doskonała okazja by w ciekawy i pouczający sposób zapoznać się z wydarzeniami przełamania umocnień niemieckiego Przedmościa Warszawa.

08
05

Kandydatki, które odwiedziły naszą gminę:

19
04

Źródło: EIA (Energy Information Agency) 

 

Nowe prawo pozwala wojewodzie ulokować szyby wiertnicze wbrew woli samorządów. Te już protestują - informuje "Puls Biznesu". 

16
04

W imieniu Stowarzyszenia Pro Fortalicium zapraszam serdecznie na wydarzenie historyczno-edukacyjne: VIII Piknik Forteczny, 12-13 maja 2012 r. Dąbrowiecka Góra koło Otwocka.