napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

26
07

24-letni stażysta starostwa powiatowego w Krapkowicach podszył się pod starostę Macieja Sonika i oszukał innego 24-latka na 760 zł. Obiecał poszkodowanemu - w imieniu starosty - pracę w urzędzie. Co więcej sam udawał starostę. Usłyszał zarzut oszustwa. 

24
07

Dostępność: zawsze. Długość pobytu: dowolna. Opcje dojazdu: wszystkie, najlepiej pieszo albo rowerem. Zakwaterowanie: od śródleśnej polany po komfortowe pokoje w ośrodkach wypoczynkowych. Wyposażenie: świeże powietrze, święty spokój, przyjazne otoczenie. Wyżywienie: najzdrowsze z możliwych. Atrakcje: najlepsza sala treningowa, uzdrowisko i gabinet psychologiczny w jednym; więcej rozrywek niż w jakiejkolwiek galerii handlowej; piękne widoki i zdjęcia, których pozazdroszczą znajomi. Las – najlepsza oferta na wakacje! 

24
07

W piątek, 20 lipca oficjalnie ruszyła samorządowa kampania „Stawka większa niż 8 mld” i akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o dochodach JST. Ustawa umożliwi przesunięcie z budżetu centralnego do samorządów 8 mld zł. 

23
07

W jednym z argentyńskich miasteczek urzędnicy nie są pewni wypłat. O tym, czy je dostaną, decyduje...

20
07

Zapraszamy do lektury drugiego numeru naszego kwartalnika

20
07

Nie wszyscy wiedzą, że Koziołek Matołek na świat przyszedł w Otwocku, gdzie jego ojciec – Kornel Makuszyński leczył się w jednym ze szpitali. Jako mieszkaniec powiatu nie mogę pozostawić poniższego newsa bez komentarza. 

15
05

Są takie gminy, w których trudno załatwić sprawę w wybrane przez urzędników dni. Ci uważają to za dobry pomysł. http://www.tvn24.pl/-1,1744574,0,1,dzien-bez-petenta-to-bardzo-dobry-pomysl,wiadomosc.html

10
05

Zapraszamy na wielką imprezę z licznym udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Będzie to doskonała okazja by w ciekawy i pouczający sposób zapoznać się z wydarzeniami przełamania umocnień niemieckiego Przedmościa Warszawa.

08
05

Kandydatki, które odwiedziły naszą gminę:

19
04

Źródło: EIA (Energy Information Agency) 

 

Nowe prawo pozwala wojewodzie ulokować szyby wiertnicze wbrew woli samorządów. Te już protestują - informuje "Puls Biznesu". 

16
04

W imieniu Stowarzyszenia Pro Fortalicium zapraszam serdecznie na wydarzenie historyczno-edukacyjne: VIII Piknik Forteczny, 12-13 maja 2012 r. Dąbrowiecka Góra koło Otwocka. 

10
04

„Decydujmy razem” to projekt, którego liderem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego a partnerami 6 organizacji pozarządowych. 

10
04

Powstało już kilka odcinków wiadomości telewizyjnych, poświęconych naszej gminie. Czy autorom wystaczy zapału do stworzenia następnych? Link

05
04

Zbliża się czas wydania następnego numeru "Kuriera Sąsiedzkiego".

05
04

O wspólnym działaniu na rzecz lokalnej społeczności i najnowszym projekcie CIS. Mówią radni i wójt Gminy Celestynów. FILM

04
04

Rozpoczyna się dziesiąta edycja akcji Masz Głos, Masz Wybór, która zachęca mieszkańców i władze samorządowe do współpracy. Najskuteczniejsi uczestnicy zostaną uhonorowani Nagrodą Super Samorząd 2012.

27
12

Nie mam wątpliwości, że jestem przeszkodą w odbudowie państwa, w którym wszystko, co było najgorsze w III RP, miałoby powrócić w pełnej chwale. Mam jednak satysfakcję z tego, że jestem prezydentem z woli wyborców, którzy wykazali się wielką samodzielnością, przeciwstawiając się fali nieprawdziwych ataków na mnie. 

 

Lech Kaczyński, Gazeta Polska, 14 maja 2008 r.

 

Z Wójtem Gminy Celestynów rozmawiał Mariusz Wieczorek.

05
12

Fot. nortus.pinger.pl

Gminy nie potrafią wykorzystać pieniędzy na pomoc dla najuboższych uczniów - stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli. Np. w 2010 r. Częstochowa zwróciła do budżetu państwa 55 proc. przyznanych funduszy na wyprawkę szkolną