napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

17
05
W Senacie wręczono nagrody sołtysom 2009 roku. Tytułem uhonorowano 12 osób. Sołtysem seniorem został Erazm Walkowiak ze wsi Nowinki-Drużyna w woj. wielkopolskim, który pełni tę funkcję od 40 lat.
30
04
Jak informuje Serwis samorządowy: Sporo problemów na egzaminie gimnazjalnym przysporzyło uczniom zadanie dotyczące legalnych sposobów wpływania na decyzje władz gminy. - To pytanie nie jest wcale oczywiste dla ludzi dorosłych, wyrobionych politycznie w działalności samorządowej.
28
04
Osiedlowy plac zabaw wymaga remontu? Nie macie przed blokiem parkingu? Poproście swych radnych o pieniądze i zabierzcie się do pracy. Inicjatywa lokalna to nowa forma współpracy mieszkańców z samorządem – informuje „Serwis samorządowy”.
26
04
Jak podaje „Serwis samorządowy”: 240 szefów gmin i powiatów rozpoczęło drugi semestr w Akademii Liderów Samorządowych. Wójtowie i burmistrzowie nauczą się m.in. skutecznej promocji swojej gminy oraz zarządzania kadrami. Dyplomy odbiorą jeszcze przed wyborami samorządowymi.
25
03
Rozwój społeczny i gospodarczy jest przede wszystkim wynikiem działalności obywateli. Trzeba więc im ją nie tylko umożliwić, ale i zachęcać do podejmowania własnych inicjatyw. Dlatego samorządność jest niekwestionowanym warunkiem rozwoju. Działalność władz samorządowych w Polsce to udowodniła. Bez samorządu Polska nie byłaby taka, jaka jest dzisiaj.
24
03
Gminy nie miały i nie mają zamiaru przejmować żadnej działalności, która jest dziś prowadzona przez podmioty gospodarcze – oświadczają samorządowcy z KWRiST w odpowiedzi na opinie, iż samorządy chcą zmonopolizować sektor gospodarki odpadami komunalnymi.
22
03
Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej dla uczczenia 20. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.
17
03
Nie milkną głosy oburzenia samorządowców, a zwłaszcza starostów wypowiedzią ministra Jerzego Millera, który podaje w wątpliwość zasadność istnienia powiatów. Nieoficjalnie niektórzy samorządowcy popierają pomysł.
17
03
Wójt sprawujący swą funkcję nieprzerwanie przez 20 lat? To nie przykład czarnego humoru, ale rzeczywistość. Tak jest w co dziesiątym samorządzie. W opracowaniu „Dinozaury Polskiego Samorządu” znajdziemy to czarno na białym.
04
03
Ostatnie przygody Otwocka z konserwatorem zabytków pokazują, że wiele osób przedkłada procedury i urzędnicze postanowienia nad racjonalne działania.
01
03
W Polsce wciąż za mało korzysta się z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Przyczyna leży nie tylko w zaniedbaniach ze strony aparatu państwa. Samorządy niechętnie podchodzą do inwestycji w zielone energie. A szkoda.
23
02
Trzeba mówić i działać w sprawie losu Polaków na Białorusi. Nie może być tak, abyśmy obojętnie przechodzili obok sprawy Związku Polaków na Białorusi.
16
02
Minister Środowiska ogłasza rozpoczęcie procedury wyboru przedstawiciela organizacji ekologicznych do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
02
02
28 stycznia naszą gminę odwiedził ponownie prof. Hilary Koprowski, znany na całym świecie immunolog i wirusolog, wynalazca szczepionki przeciwko polio, honorowy obywatel Celestynowa.
19
01

Być może już na wiosnę załatwimy większość spraw w urzędach i sądach z domu – za pośrednictwem internetu. Konieczne będzie tylko założenie konta na internetowej witrynie urzędu i jednorazowe udanie się do niego w celu potwierdzenia wprowadzonych danych. Co ważne, drogi i skomplikowany w użyciu podpis elektroniczny nie będzie konieczny.05
01

Ruszyły prace nad naszą strona wwww.