napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

15
11
Wójt Gminy Celestynów Stefan Traczyk informuje o przedłużeniu terminu na składanie ankiet oraz deklaracji uczestnictwa w projekcie, w ramach którego realizowana będzie inwestycja polegająca na zakupie i instalacji kolektorów słonecznych dla mieszkańców gminy Celestynów.
08
11
Wielu członków Stowarzyszenia Celestynowska Inicjatywa Samorządowa kandyduje w nadchodzących wyborach samorządowych. Dlatego, też z zachęcam do odpowiedzi na apel Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, której jestem absolwentem. Stefan Traczyk
31
10
Do naszego Stowarzyszenia wpłynęła oferta szkolenia z zakresu Prawa samorządu terytorialnego – poniżej zamieszczamy szczegóły.
26
10
W Gminie Celestynów w wyborach samorządowych uczestniczyć będzie 64 kandydatów na radnych. Jest to rekordowa liczba i pokazująca całkiem odwrotny trend, niż trend ogólnopolski. Jak informuje Polska Agencja Prasowa:
15
10
Wysokie ciśnienie kojarzy się fizykom przede wszystkim z zaawansowanymi technologiami i Celestynowem.
12
10
2479 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz 46 809 radnych wybierzemy w tegorocznych wyborach samorządowych – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Uprawnionych do głosowania jest 30 564 965 obywateli.
01
10
Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Celestynów na spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące naboru wniosków.
28
09
Jak informuje pap obywatel Unii Europejskiej może zostać radnym, nie może jednak kandydować na wójta - przypomina PKW. Komisja wyjaśnia także kwestie związane ze sporządzaniem aktu pełnomocnictwa.
11
09
Jak informuje portal ekosamorządowiec: do wyborów samorządowych pozostało jeszcze co prawda kilka miesięcy, ale podjęte zostały już pierwsze czynności niezbędne do ich przeprowadzenia – wiadomo już ilu wybierzemy radnych.
24
08
Jak informuje pap na serwisie samorządowym, do końca sierpnia kobiety, które chcą startować w wyborach samorządowych, mogą zgłaszać się na bezpłatne szkolenia organizowane przez Stowarzyszenie "Kongres Kobiet", Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Feminotekę.
23
08
Jak wynika z sondażu CBOS z władz samorządowych zadowolonych jest 68 proc. Polaków.
19
08
Serdecznie zapraszamy na 3 Spotkanie Ekologiczne Mieszkańców Celestynowa - szczegóły na temat tej imprezy znajdziecie państwo pod adresem: http://www.celestynow.pl/161-4b619bd081315-13365-p_1.htm
12
08
- Samorząd po to jest, by ponosić odpowiedzialność, ale jeżeli przekazywane są zadania, to muszą za tym iść również środki - powiedział profesor Michał Kulesza w Radiu TOK FM.
29
07
Jak informuje pap: gminy mają problem z tworzeniem funduszy osiedlowych, działających podobnie jak fundusze sołeckie. Zdaniem WSA w Poznaniu nie ma podstaw prawnych do ich tworzenia. Co innego mówi MSWiA.
14
06
Dzięki nowelizacji kodeksu wykroczeń przyjętej w czwartek przez Sejm, Polacy będą mogli częściej korzystać z wypoczynku na łonie natury. O tym gdzie, zdecyduje gmina.
19
05
22 maja obchodzony jest Światowy Dzień Różnorodności Biologicznej. W tym dniu, w ramach projektu "Green Wave", dzieci i młodzież z całego świata w symbolicznym geście sadzą o godzinie 10:00 lokalne gatunki drzew. Jednocząc się w tym geście, wysyłają tzw. "zieloną falę" ze wschodu na zachód, dookoła planety podkreślając rolę życia na Ziemi.
17
05
W Senacie wręczono nagrody sołtysom 2009 roku. Tytułem uhonorowano 12 osób. Sołtysem seniorem został Erazm Walkowiak ze wsi Nowinki-Drużyna w woj. wielkopolskim, który pełni tę funkcję od 40 lat.
30
04
Jak informuje Serwis samorządowy: Sporo problemów na egzaminie gimnazjalnym przysporzyło uczniom zadanie dotyczące legalnych sposobów wpływania na decyzje władz gminy. - To pytanie nie jest wcale oczywiste dla ludzi dorosłych, wyrobionych politycznie w działalności samorządowej.
28
04
Osiedlowy plac zabaw wymaga remontu? Nie macie przed blokiem parkingu? Poproście swych radnych o pieniądze i zabierzcie się do pracy. Inicjatywa lokalna to nowa forma współpracy mieszkańców z samorządem – informuje „Serwis samorządowy”.
26
04
Jak podaje „Serwis samorządowy”: 240 szefów gmin i powiatów rozpoczęło drugi semestr w Akademii Liderów Samorządowych. Wójtowie i burmistrzowie nauczą się m.in. skutecznej promocji swojej gminy oraz zarządzania kadrami. Dyplomy odbiorą jeszcze przed wyborami samorządowymi.