napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

19
05

Resort finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia, który zakłada podwyższenie o 6,4 proc. kwoty przypadającej na jeden mandat radnego przy ustalaniu limitu wydatków komitetów wyborczych w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/183081/Wiecej-na-kampanie

19
05

Na terenie 313 gmin prowadzimy intensywne działania związane z gazyfikacją, a dla 105 opracowane zostały koncepcje gazyfikacji - poinformował Grzegorz Wielgus, dyrektor rozwoju Polskiej Spółki Gazowej.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182908/Nielatwa-gazyfikacja-gmin

11
05

Nadleśnictwo Celestynów serdecznie zaprasza na piknik edukacyjny pod hasłem: "Mała retencja, wielka sprawa!", który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 maja 2018 roku w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

Rozpoczęcie o godzinie 10:30.
Zakończenie około godziny 17:00.

Szczegóły na plakacie.
02
05

Stowarzyszenie Celestynowskiej Inicjatywy Samorządowej z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Floriana składamy wszystkim Strażakom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej skierowali gorące życzenia strażackie do wszystkich mieszkańców Gminy Celestynów. 

Z wyrazami szacunku i najserdeczniejszymi pozdrowieniami

Zarząd Stowarzyszenia CIS

30
04

Rozważamy możliwość nowelizacji Prawa łowieckiego – zapowiedziała wiceminister środowiska Małgorzata Golińska. Samorządowcy narzekają na nowe przepisy dotyczące szacowania szkód; sołtysi nie chcą brać udziału w tych pracach.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182654/Bunt-soltysow--Potrzebna-jest-pilna-nowelizacja-Prawa-lowieckiego

30
04

„Sprawa województwa częstochowskiego będzie rozważana w następnej kadencji” – napisał Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na pismo Stowarzyszenia KoLiber. 

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182548/Nowe-wojewodztwo--Politycy-o-pomysle-utworzenia-wojewodztwa-czestochowskiego

18
04

Drodzy Gimnazjaliści!


Przed Wami niezwykle ważny moment. Już dzisiaj przystąpicie do egzaminu gimnazjalnego, składającego się z trzech części: humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej i językowej. Sprawdząc, on zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w gimnazjum.

Życzymy Wam optymizmu i szczęścia oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności. Wierząc, że wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały możliwość realizacji życiowych planów.

Życzymy także konsekwencji i pasji w rozwijaniu zdolności oraz pomyślnej kontynuacji nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej.


Pozdrawiam

Zarząd Stowarzyszenia CIS

18
04

PKW wyjaśnia, czy kandydat może sam prowadzić kampanię wyborczą, np. wydrukować swoje plakaty i ulotki wyborcze za własne pieniądze. 

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/182417/Kampania-wyborcza--Komitetom-wyborczym-nie-wolno-przyjmowac-korzysci--ale-sa-wyjatki

12
04

W związku z pięćdziesiątymi drugimi urodzinami, które w dniu dzisiejszym obchodzący Wszystkiego Najlepszego Naszemu Panu Prezesowi Celestynowskiemu Inicjatywie Samorządowemu Stefanowi Traczykowi, składamy najserdeczniejsze życzenia urodzeniowe dużo szczęścia, zdrowia i wiele radości oraz szczęśliwej długiej przyszłości. Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie, niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie. Wszystko co piękne i wymarzone w dniu Twych urodzin niech spełnione!

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
Zarząd Stowarzyszenia CIS 

12
04

Niepowołanie zastępcy wójta narusza ustawę o samorządzie gminnym - oceniła RIO w Gdańsku. W największych gminach może być ich nawet czterech.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/ depesze/wiadomosci_centralne/182219/Zastepca-niezbedny--Niepowolanie-zastepcy-wojta-narusza-ustawe-

31
03

Stowarzyszenie Celestynowskiej Inicjatywy Samorządowej z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy skierowali życzenia wielkanocne do wszystkich mieszkańców gminy Celestynów i sympatyków CIS. :)

03
03

W Polsce z roku na rok rośnie zaufanie do organizacji pozarządowych. W 2018 r. już 54 proc. dorosłych Polaków zadeklarowało zaufanie do organizacji pozarządowych – wynika z badań Edelman Trust Barometer.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/181390/Rosnie-zaufanie--Ponad-polowa-Polakow-ufa-ngo

22
02

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba podczas przyjmowania łapówki. 

Źródło: https://www.wprost.pl/kraj/10105977/prezydent-tarnobrzega-zatrzymany-przez-cba.html

27
01

W związku z nowelizacją przepisów wyborczych wszystkie rady gmin powinny dokonać podziału gmin na okręgi wyborcze i obwody głosowania - poinformowała PKW. Zdaniem PKW do podziału zobowiązane są rady wszystkich gmin, nawet jeżeli nowe uchwały będą powielały rozstrzygnięcia dotychczasowe.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/180563/Okregi-do-podzialu

27
01

W efekcie zmian w Kodeksie wyborczym w 342 gminach zostaną wprowadzone wybory proporcjonalne, wobec dotychczasowych 66 - wynika z opinii Biura Legislacyjnego Kancelarii Senatu. Oznacza to zniesienie JOW-ów w 276 samorządach.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/180542/Gdzie-JOW-y--Zmiany-w-Kodeksie-wyborczym---wybory-proporcjonalne-w-342-gminach-lista-gmin

11
01

Rada gminy będzie mogła wskazać odstępstwa od zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych – zakłada nowelizacja przyjęta przez Sejm.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/newsletter/180252/Alkohol-w-gminie

11
01

MSWIA nie pracuje obecnie nad nowelizacją przepisów odnoszących się do dokonywania zmian w podziale terytorialnym stopnia gminnego - poinformował wiceminister Sebastian Chwałek.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/180147/Granice-bez-zmian--MSWiA-nie-planujemy-zmian-w-zasadach-ustalania-granic-gmin-

03
01

Józefów nad Wisłą, otyń, Sanniki, Tułowice, Wiślica, Łagów i Radoszyce - te gminy wraz z rozpoczęciem 2018 roku otrzymały status miasta.

Od 1 stycznia 2018 roku na administracyjnej mapie Polski pojawiło się siedem nowych miast. Rząd zadecydował o przyznaniu tego statusu gminom Józefów nad Wisłą, Otyń, Sanniki, Tułowice, Wiślica, Łagów i Radoszyce. Dzięki temu od początku 2018 roku w Polsce istnieć będzie 930 miast.

Źródło: http://portalkomunalny.pl/na-mapie-polski-jest-7-nowych-miast-367989/

21
12

Ostrowice są najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w odniesieniu do liczby mieszkańców, Warszawa ma najwyższy dług całkowity – wynika z danych Ministerstwa Finansów. Blisko 100 gmin nie ma żadnych zobowiązań.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/179893/Najbardziej-i-najmniej-zadluzone-gminy