napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

08
09

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

06
09

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu o prawie Wyborczym "Wybieram Wybory" poświęconego wyborom samorządowym.

06
09

Spośród prawie 2,5 tys.  gmin w Polsce spadek ludności w ciągu najbliższych 23 lat nastąpi w 1665, w tym w 322 ubytek wyniesie powyżej 10 proc. - wynika z najnowszych prognoz GUS.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/176916/Ludnosc-w-gminach--Sprawdx--ktore-gminy-sie-wyludnia--a-gdzie-przybedzie-mieszkancow-do-2030-r-

04
09

Stowarzyszenie CIS z okazji rozpoczynajacego się nowego Roku Szkolnego 2017/2018 skierowali życzenia do wszystkich uczniów, ich rodziców, dyrekcji szkół, nauczycieli i pracowników oświaty Gminy Celestynów.

22
08

Jeżeli słup stanowi wyłacznie element infrastruktury oświetleniowej, to koszty jego utrzymania powinna pokrywać gmina - podkreślił wiceminister energii Piotr Andrzejewski. Zaznaczył przy tym, że trwają prace nad kompleksowym rozwiązaniem zasad udostępniania infrastruktury dystrybucyjnej gminom.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/176649/Slupem-po-kieszeni

08
08

Przewodniczący rady miejskiej jednej z miejscowości w województwie łódzkim od stycznia 2015 r. do sierpnia 2016 r. pobrał nienależnie prawie 34 tys. zł diety – poinformowała Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych. 


Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/176353/Radny-przy-kasie--Przewodniczacy-rady-pobral-nienaleznie-prawie-34-tys--zl-uposazenia

08
08

Nadleśnictwo Celestynów serdecznie zaprasza na "Wędrówki Przyrodnicze", który odbędzie się w czwartek 10 sierpnia 2017 roku w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

Rozpoczęcie o godzinie 15:30.
Zakończenie około godziny 20:00.

Szczegóły na plakacie.

26
07

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przygotowuje projekt ustawy o przeciwdziałaniu uciążliwości zapachowej – poinformował wiceminister środowiska Paweł Sałek w odpowiedzi na poselską interpelację.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/176021/Prawo-antyodorowe--MS-trwaja-prace-nad-ustawa-o-przeciwdzialaniu-uciazliwosci-zapachowej

21
07

Stare przedszkole, jedno z miejsc charakterystycznych dla Celestynowa, przechodzi do historii. Właśnie trwają prace rozbiórkowe. Dla tych, którzy byli przekonani, iż mimo budowy nowego przedszkola, stary budynek pozostanie dalej w użytkowaniu, musi być to nie małe zaskoczenie.

14
07

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Pikniku i Jarmarku Ludowym, które odbędzie się w dniu 15 sierpnia 2017 r. (wtorek) w miejscowości Kąty na terenie powiatu otwockiego w gminie Kołbiel.

Szczegóły na plakacie.

13
07

Prezydent Andrzej Duda zawetował w środę nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych. To pierwsza ustawa zawetowana przez prezydenta, która została przygotowana za rządów PiS. Cztery dotychczasowe weta prezydent zgłosił w październiku 2015 roku.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/175783/Prezydenckie-weto-dla-zmian-w-RIO

13
07

Radni Gminy Bralin (woj. wielkopolskie) wyrazili zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z przewodniczącym rady Grzegorzem Lemanikiem. Wniosek w tej sprawie złożył jego pracodawca, zarzucając radnemu „ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych”.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/175452/Radny-bez-pracy--Rada-gminy-wydala-zgode-na-zwolnienie-przewodniczacego-z-pracy

21
06

Rozstrzygnięto - organizowany po raz 15 - konkurs "Sołtys Roku". Równorzędny tytuł kapituła nadała 12 włodarzom sołectw. Uroczyste wręczenie tytułów odbyło się w poniedziałek w Senacie.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/175199/Soltysi-roku--Rozstrzygniety-konkurs--Soltys-Roku-2016-

08
06

Lokale wyborcze będą czynne od 7 - 21, urna ma być przezroczysta, a wyborca może wrzucić kartę w kopercie. KBW uruchomiło portal wiedzy przed wyborami samorządowymi.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/174894/Wybieram-wybory--KBW-uruchomilo-platforme-edukacyjna-przed-wyborami-samorzadowymi

08
06

Pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha poinformował, że po konsultacjach, które odbędzie Andrzej Duda, zostanie wypracowany model w sprawie przeprowadzenia referendum i wyborów samorządowych; jest mozliwe rozdzielenie ich terminów, jesli będzie tego rodzaju kompromis polityczny.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/174878/Wybory-samorzadowe-albo-razem-z-referendum--albo-w-innym-terminie

03
06

Ostatnia niedziela, 28 maja, to był szczególny dzień dla pięciu myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego nr 194 "Bażant" - za swoją działalność zostali oni uhonorowani Medalami Zasługi Łowieckiej i to z rąk samego ministra środowiska. Srebrny medal otrzymał Stefan Traczyk, brązowe zaś Sławomir Grządka, Łukasz Krzemiński, Marek Niezgoda i Adam Siwik.

Myślisz, że dla myśliwego najważniejsze jest polowanie? Otóż wcale nie - wabikiem, który ich ciągnie do lasu jest często chęć bliskiego obcowania z dziką przyrodą, które uspokaja i regeneruje ich siły. Tak swoją pasję do łowiectwa uzasadniają wspomniani panowie z WKŁ "Bażant". Za ten przywilej, jak mówią, odpłacają szacunkiem i dbałością o las i jego mieszkańców.

Źródło: http://iotwock.info/mobile/actions/news/241922

19
04

Drodzy Gimnazjaliści!

Przed Wami niezwykle ważny moment. Już dzisiaj przystąpicie do egzaminu gimnazjalnego, składającego się z trzech części: humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej i językowej. Sprawdzi on zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w gimnazjum.

Życzymy Wam, aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały możliwość realizacji życiowych planów.

Życzymy także konsekwencji i pasji w rozwijaniu zdolności oraz pomyślnej kontynuacji nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej.

Pozdrawiam

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa

18
04

Nadleśnictwo Celestynów serdecznie zaprasza na piknik edukacyjny pod hasłem "Dzień Łosia", który odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

Rozpoczęcie o godzinie 12:00.

Zakończenie około godziny 18:00.

Szczegóły na plakacie.

12
04

W dniu 22 kwietnia 2017 r. (sobota) o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie wiejskie w Klubie Mieszkańca w Glinie, na którym przeprowadzono wybory sołtysa sołectwa Glina, w związku z rezygnują z funkcji sołtysa Pana Piotra Lisowskiego. Realizując zapis Zarządzenia Wójta Gminy Celestynów Nr 52/2017 z dnia 6 kwietnia 2017 r. w sprawie zwołania Zebrania Wiejskiego Sołectwa Glina dla wyboru Sołtysa.