napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

22
05

Wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej w Łodzi dot. stanowiska stosowania się władz miasta do wyroków Trybunału Konstytucyjnego, także tych nieopublikowanych.

Źrodło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/164561/Cztery-argumenty---Wedlug-wojewody-uchwala-razaco-narusza-porzadek-prawny

04
05

Drodzy Maturzyści!

Związku z rozpoczynającymi się w dniu dzisiejszym maturami, życzymy Wam, powodzenia, wymarzonych tematów i zadań, połamania długopisów oraz wielu sukcesów w dalszej drodze zdobywania wiedzy, realizacji zawodowych planów i spełnienia wszystkich zamierzeń.

Pozdrawiam

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa

03
05

Liczba gmin, w których stworzono fundusz sołecki, wzrosła z 55 proc. w latach 2009-2013, do 65 proc. w 2015 r. i 68 proc. w 2016 r. - poinformował wiceszef MSWiA Sebastian Chwałek.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/163868/Srodki-soleckie--Nastapil-wzrost-aktywnosci-spolecznej---mowi-Sebastian-Chwalek

18
04

Lekarka Karolina Nowak zwyciężyła w finale piątej, polskiej edycji konkursu FameLab, który w sobotę odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Źródło: http://kurier.pap.pl/depesza/163479/Laureatka-FameLab-nie-puszczajcie-nienarodzonym-dzieciom-operowych-arii----

18
04

Wicestarosta powiatu parczewskiego naruszył ustawę antykorupcyjną - informuje CBA. Do radnych trafił wniosek o odwołanie go z funkcji, a do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/163354/CBA-na-tropie--Byl-jednoczesnie-czlonkiem-zarzadu-powiatu-i-zarzadu-spoldzielni

04
03

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polski Andrzejem Dudą, które odbędzie się we wtorek 8 marca 2016 r. o godzinie 15:00 w Parku Miejskim (wejście wyłącznie od strony ul. Andriollego) w Otwocku.

Źródło: http://www.otwock.pl/prezydent-rp-andrzej-duda-w-otwocku,ne,mg,6,192

11
02

Tytuł: Kiedy odszkodowania za wywłaszczenia pod S17?

Źródło: www.iotwock.info/artykul/kiedy-odszkodowania-za-wywlaszczenia-pod-s17/37351

21
01

Fot.: NBP

Na polski rynek pieniężny wejdzie wkrótce banknot 200-złotowy zawierający zabezpieczenia zgodne ze światowymi normami technologicznymi. 

20
01

Lokalni aktywiści sprawdzili obecność samorządowców na dyżurach. Masz głos, Masz wybór przedstawia efekty akcji ,,Rok po wybory samorządowych: sprawdzimy!"

Źródło: www.samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/160498/Obecni-na-dyzurze--Czy-samorzadowcy-sa-do-dyspozycji-mieszkancow-gmin--

06
01

W Super Stacji został wyemitowany reportaż z gminy Celestynów. Tematem była sprawa drogi łączącej Dyzin ze Starą Wsią.

Zapraszamy do oglądania:


23
12

16
12

Publiczny Rejestr Umów to postrach polskich samorządów. Zwłaszcza tych, które wydają się nie rozumieć praw demokracji. Bo jednym z narzędzi ściśle i na stałe związanych ze wszystkimi społeczeństwami zorganizowanymi według demokratycznych zasad społecznych jest wgląd ludu w działania przywódców i ich kontrola. Przywódcami na poziomie samorządowym są wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, wybierani bezpośrednio czyli przez samych mieszkańców.

04
12

Tak jak podejrzewaliśmy Kwiatkowskiemu i Rosłońcowi chodzi o „rozmycie” tematu Publicznego Rejestru Umów zawieranych przez Urząd Gminy. Żeby ukryć swe machlojki, postanowili odwrócić kota ogonem i publikować rejestr od początku ubiegłego dziesięciolecia. Trochę to śmieszne, bo przypomina stary kawał, kiedy to Chruszczow w dyskusji z Amerykanami, gdy zabrakło mu argumentów stwierdził: „a u was murzynów biją”. Panie Wójcie (obaj panowie) przypominamy, że Chruszczowa obalili swoi towarzysze – bo mieli dosyć robienia niepotrzebnego zamieszania.

 

 

Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Celestynowie.

24
11

List otwarty do Witolda Kwiatkowskiego Wójta Gminy Celestynów.

 

Stowarzyszenie Celestynowska Inicjatywa Samorządowa zwraca się do Pana z pytaniem, dlaczego do dnia dzisiejszego nie został zrealizowany Publiczny Rejestr Umów zawieranych przez Urząd Gminy w Celestynowie.