napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

14
07

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Pikniku i Jarmarku Ludowym, które odbędzie się w dniu 15 sierpnia 2017 r. (wtorek) w miejscowości Kąty na terenie powiatu otwockiego w gminie Kołbiel.

Szczegóły na plakacie.

13
07

Prezydent Andrzej Duda zawetował w środę nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych. To pierwsza ustawa zawetowana przez prezydenta, która została przygotowana za rządów PiS. Cztery dotychczasowe weta prezydent zgłosił w październiku 2015 roku.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/175783/Prezydenckie-weto-dla-zmian-w-RIO

13
07

Radni Gminy Bralin (woj. wielkopolskie) wyrazili zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z przewodniczącym rady Grzegorzem Lemanikiem. Wniosek w tej sprawie złożył jego pracodawca, zarzucając radnemu „ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych”.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/175452/Radny-bez-pracy--Rada-gminy-wydala-zgode-na-zwolnienie-przewodniczacego-z-pracy

21
06

Rozstrzygnięto - organizowany po raz 15 - konkurs "Sołtys Roku". Równorzędny tytuł kapituła nadała 12 włodarzom sołectw. Uroczyste wręczenie tytułów odbyło się w poniedziałek w Senacie.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/175199/Soltysi-roku--Rozstrzygniety-konkurs--Soltys-Roku-2016-

08
06

Lokale wyborcze będą czynne od 7 - 21, urna ma być przezroczysta, a wyborca może wrzucić kartę w kopercie. KBW uruchomiło portal wiedzy przed wyborami samorządowymi.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/174894/Wybieram-wybory--KBW-uruchomilo-platforme-edukacyjna-przed-wyborami-samorzadowymi

08
06

Pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha poinformował, że po konsultacjach, które odbędzie Andrzej Duda, zostanie wypracowany model w sprawie przeprowadzenia referendum i wyborów samorządowych; jest mozliwe rozdzielenie ich terminów, jesli będzie tego rodzaju kompromis polityczny.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/174878/Wybory-samorzadowe-albo-razem-z-referendum--albo-w-innym-terminie

03
06

Ostatnia niedziela, 28 maja, to był szczególny dzień dla pięciu myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego nr 194 "Bażant" - za swoją działalność zostali oni uhonorowani Medalami Zasługi Łowieckiej i to z rąk samego ministra środowiska. Srebrny medal otrzymał Stefan Traczyk, brązowe zaś Sławomir Grządka, Łukasz Krzemiński, Marek Niezgoda i Adam Siwik.

Myślisz, że dla myśliwego najważniejsze jest polowanie? Otóż wcale nie - wabikiem, który ich ciągnie do lasu jest często chęć bliskiego obcowania z dziką przyrodą, które uspokaja i regeneruje ich siły. Tak swoją pasję do łowiectwa uzasadniają wspomniani panowie z WKŁ "Bażant". Za ten przywilej, jak mówią, odpłacają szacunkiem i dbałością o las i jego mieszkańców.

Źródło: http://iotwock.info/mobile/actions/news/241922

19
04

Drodzy Gimnazjaliści!

Przed Wami niezwykle ważny moment. Już dzisiaj przystąpicie do egzaminu gimnazjalnego, składającego się z trzech części: humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej i językowej. Sprawdzi on zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w gimnazjum.

Życzymy Wam, aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały możliwość realizacji życiowych planów.

Życzymy także konsekwencji i pasji w rozwijaniu zdolności oraz pomyślnej kontynuacji nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej.

Pozdrawiam

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa

18
04

Nadleśnictwo Celestynów serdecznie zaprasza na piknik edukacyjny pod hasłem "Dzień Łosia", który odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

Rozpoczęcie o godzinie 12:00.

Zakończenie około godziny 18:00.

Szczegóły na plakacie.

12
04

W dniu 22 kwietnia 2017 r. (sobota) o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie wiejskie w Klubie Mieszkańca w Glinie, na którym przeprowadzono wybory sołtysa sołectwa Glina, w związku z rezygnują z funkcji sołtysa Pana Piotra Lisowskiego. Realizując zapis Zarządzenia Wójta Gminy Celestynów Nr 52/2017 z dnia 6 kwietnia 2017 r. w sprawie zwołania Zebrania Wiejskiego Sołectwa Glina dla wyboru Sołtysa.

07
04

Samorządowy Komitet Protestacyjny przygotował kalendarz działań wobec „prób recentralizacji państwa” oraz zapowiedział powołanie regionalnych Samorządowych Komitetów Protestacyjnych.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/173437/Bronia-samorzadow--Rozpoczal-dzialalnosc-Samorzadowy-Komitet-Protestacyjny

18
03

Na Facebook pojawiała się informacja o ogromnym kredycie, który zaciągnęła Gmina Celestynów. Szkoda, że nic o tym nie ma na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.

Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1114023848727058&set=a.179424095520376.36764.100003583601426&type=3&theater

15
03

„Chcemy stworzyć ruch, który w najbliższych wyborach samorządowych będzie alternatywą dla partii politycznych” – zadeklarowali we wtorek samorządowcy podczas konferencji inaugurującej Ruch Samorządowy „Bezpartyjni”.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/172965/Przed-wyborami--Powolano-ogolnopolski-Ruch-Samorzadowy-Bezpartyjni

06
03

Zdaniem organizacji Polacy nie są skutecznie informowani o tym, że oddychają brudnym powietrzem.

O wprowadzenie bardziej restrykcyjnych poziomów alarmowania o smogu zaapelowały w czwartek do ministerstwa środowiska organizacje pozarządowe. Resort przekonuje, że obniżenie poziomów alarmowania nie rozwiąże problemu i ważniejsze są kompleksowe rozwiązania prawne.

Źródło: http://kurier.pap.pl/depesza/172710/Organizacje-apeluja-o-obnizenie-poziomow-alarmowania-o-smogu-

06
02
Wójt nie miał prawa zwolnić sekretarza za to, że był jego konkurentem w wyborach samorządowych - uznał sąd okręgowy.

30
01

Nowe wzory oświadczeń majątkowych i obowiązek publikowania umów zawieranych przez samorządy - ma wprowadzić ustawa o jawności życia publicznego.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/171930/Jawne-umowy-i-nowe-wzory-oswiadczen