napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

11
11

Miesięcznik samorządowy „Celestynka”, pismo bezpłatnie kolportowane za pieniądze podatników, stacza się coraz bardziej. Ostatnio wydaje się, że zamiast mieszkańcom gminy zaczyna służyć interesom partii, która w ogólnopolskich wyborach październikowych poniosła największą w swoich dziejach klęskę.

16
10

Fot.: http://reviewbestbinoculars.com

Rada miejska Olsztyna nie wygasiła mandatu radnego z klubu PO, który według sądu nie może sprawować mandatu radnego tej gminy, ponieważ w niej nie mieszka.

13
10

W auli liceum Ogólnokształcącego im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku odbyło się spotkanie z posłami na Sejm RP Janem Szyszko i Mariuszem Błaszczakiem. Poprzedziła je ceremonia otwarcia i poświęcenia biura poselskiego tego parlamentarzysty w siedzibie NSZZ Solidarność przy ul. Karczewskiej.

05
10

W imieniu zespołu redakcji portalu Witryny Wiejskiej zapraszamy do lektury portalu. Więcej przeczytacie na: http://witrynawiejska.org.pl

04
10

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. dr hab. Janem Szyszko. Spotkanie odbędzie się 7 października (środa) o godzinie 19:30 w Wiązownie w Zajeździe u Mikulskich ul. Parkingowa 18a (przy Szosie Lubelskiej).

13
09

Od 1 lipca 2015 roku w gminie Celestynów wprowadzono drastyczną podwyżkę stawek za śmieci. Za segregowane śmieci obywatele zapłacą 9,50 od każdego mieszkańca posesji, z kolei za odpady zmieszane stawka wyniosła 18 zł. Sprawa jest bardzo kontrowersyjne i wywołała wielkie poruszenie powiązane z oburzeniem wśród mieszkańców.

12
09

Fot.: sianow.pl

Wójtowi Tarnowa Opolskiego Krzysztofowi Mutzowi, którego w ostatnich wyborach samorządowych poparło blisko 90 proc. mieszkańców gminy, grozi wygaszenie mandatu.

04
09

Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Celestynów na spotkanie konsultacyjne związane z opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru w perspektywie finansowej 2014-2020, które odbędzie się 8 września 2015r. (wtorek) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Celestynowie, ul. Wrzosowa 42.

Szczególnie zapraszamy osoby i organizacje zainteresowane aplikowaniem o przyznanie środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020.

01
09

Mamy nowy rok szkolny, a raczej szkolno-przedszkolny, bo dzieciaki ruszają również do placówek przedszkolnych. Jedną z nich jest Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi. Wprawdzie na stronie Internetowej Urzędu Gminy w zakładce „Gminne jednostki - placówki oświatowe” jako dyrektorka figuruje ciągle pani Anna Bielicka, ale wiemy, że już jakiś czas temu rozstrzygnięto konkurs na szefa tej placówki i w jego wyniku została nim pani Barbara Markiewicz. Całej pikanterii sprawie dodaje fakt, że jest on podobno przeprowadzony niezgodnie z przepisami prawa?

21
08

Zapraszamy do lektury naszego pisma. W najnowszym numerze przeczytacie m.in. o stanowisku wójta Kwiatkowskiego w sprawie cen odbioru ścieków i gigantycznej wypłacie z budżetu gminy dla byłej dyrektorki przedszkola w Celestynowie.
21
08

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa wniosła o udzielenie informacji w sprawie zarobków doradcy wójta. Podobno są one przedmiotem zainteresowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

16
08

16
08

Fot.: Wikipedia

Nasza władza jest doprawdy niezwykła. Drugiej takiej nie ma w całym powiecie. Tylko w Celestynowie bowiem występuje wójt w dwóch postaciach.

16
08

Grafika: CIS

Sołtysowi pełniącemu również funkcję radnego przysługują za udział w sesji dwie diety, tj. dieta radnego i dieta sołtysa - uważa dr Stanisław Bułajewski z UWM w Olsztynie.

03
08

Grafika: cisek.pl

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa znalazła się w gronie stu organizacji, które mogą prowadzić kampanię referendalną w radiu i telewizji.

07
07

Zwiększenie transparentności działania Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego oraz przypisanie konkretnym organom odpowiedzialności za wykonanie poszczególnych zadań rekomenduje Fundacja Batorego.

07
07

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Już teraz warto zastanowić się nad tym, co czeka naszych uczniów, a w zasadzie ich rodziców w nadciągającym roku szkolnym. Już nikogo nie dziwi, że będą to wydatki. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które być może pomogą w zaoszczędzeniu kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu złotych na podręczniki.