napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

04
03

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polski Andrzejem Dudą, które odbędzie się we wtorek 8 marca 2016 r. o godzinie 15:00 w Parku Miejskim (wejście wyłącznie od strony ul. Andriollego) w Otwocku.

Źródło: http://www.otwock.pl/prezydent-rp-andrzej-duda-w-otwocku,ne,mg,6,192

11
02

Tytuł: Kiedy odszkodowania za wywłaszczenia pod S17?

Źródło: www.iotwock.info/artykul/kiedy-odszkodowania-za-wywlaszczenia-pod-s17/37351

21
01

Fot.: NBP

Na polski rynek pieniężny wejdzie wkrótce banknot 200-złotowy zawierający zabezpieczenia zgodne ze światowymi normami technologicznymi. 

20
01

Lokalni aktywiści sprawdzili obecność samorządowców na dyżurach. Masz głos, Masz wybór przedstawia efekty akcji ,,Rok po wybory samorządowych: sprawdzimy!"

Źródło: www.samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/160498/Obecni-na-dyzurze--Czy-samorzadowcy-sa-do-dyspozycji-mieszkancow-gmin--

06
01

W Super Stacji został wyemitowany reportaż z gminy Celestynów. Tematem była sprawa drogi łączącej Dyzin ze Starą Wsią.

Zapraszamy do oglądania:


23
12

16
12

Publiczny Rejestr Umów to postrach polskich samorządów. Zwłaszcza tych, które wydają się nie rozumieć praw demokracji. Bo jednym z narzędzi ściśle i na stałe związanych ze wszystkimi społeczeństwami zorganizowanymi według demokratycznych zasad społecznych jest wgląd ludu w działania przywódców i ich kontrola. Przywódcami na poziomie samorządowym są wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, wybierani bezpośrednio czyli przez samych mieszkańców.

04
12

Tak jak podejrzewaliśmy Kwiatkowskiemu i Rosłońcowi chodzi o „rozmycie” tematu Publicznego Rejestru Umów zawieranych przez Urząd Gminy. Żeby ukryć swe machlojki, postanowili odwrócić kota ogonem i publikować rejestr od początku ubiegłego dziesięciolecia. Trochę to śmieszne, bo przypomina stary kawał, kiedy to Chruszczow w dyskusji z Amerykanami, gdy zabrakło mu argumentów stwierdził: „a u was murzynów biją”. Panie Wójcie (obaj panowie) przypominamy, że Chruszczowa obalili swoi towarzysze – bo mieli dosyć robienia niepotrzebnego zamieszania.

 

 

Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Celestynowie.

24
11

List otwarty do Witolda Kwiatkowskiego Wójta Gminy Celestynów.

 

Stowarzyszenie Celestynowska Inicjatywa Samorządowa zwraca się do Pana z pytaniem, dlaczego do dnia dzisiejszego nie został zrealizowany Publiczny Rejestr Umów zawieranych przez Urząd Gminy w Celestynowie.

11
11

Miesięcznik samorządowy „Celestynka”, pismo bezpłatnie kolportowane za pieniądze podatników, stacza się coraz bardziej. Ostatnio wydaje się, że zamiast mieszkańcom gminy zaczyna służyć interesom partii, która w ogólnopolskich wyborach październikowych poniosła największą w swoich dziejach klęskę.

16
10

Fot.: http://reviewbestbinoculars.com

Rada miejska Olsztyna nie wygasiła mandatu radnego z klubu PO, który według sądu nie może sprawować mandatu radnego tej gminy, ponieważ w niej nie mieszka.

13
10

W auli liceum Ogólnokształcącego im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku odbyło się spotkanie z posłami na Sejm RP Janem Szyszko i Mariuszem Błaszczakiem. Poprzedziła je ceremonia otwarcia i poświęcenia biura poselskiego tego parlamentarzysty w siedzibie NSZZ Solidarność przy ul. Karczewskiej.

05
10

W imieniu zespołu redakcji portalu Witryny Wiejskiej zapraszamy do lektury portalu. Więcej przeczytacie na: http://witrynawiejska.org.pl