napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

16
10

Fot.: http://reviewbestbinoculars.com

Rada miejska Olsztyna nie wygasiła mandatu radnego z klubu PO, który według sądu nie może sprawować mandatu radnego tej gminy, ponieważ w niej nie mieszka.

13
10

W auli liceum Ogólnokształcącego im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku odbyło się spotkanie z posłami na Sejm RP Janem Szyszko i Mariuszem Błaszczakiem. Poprzedziła je ceremonia otwarcia i poświęcenia biura poselskiego tego parlamentarzysty w siedzibie NSZZ Solidarność przy ul. Karczewskiej.

05
10

W imieniu zespołu redakcji portalu Witryny Wiejskiej zapraszamy do lektury portalu. Więcej przeczytacie na: http://witrynawiejska.org.pl

04
10

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. dr hab. Janem Szyszko. Spotkanie odbędzie się 7 października (środa) o godzinie 19:30 w Wiązownie w Zajeździe u Mikulskich ul. Parkingowa 18a (przy Szosie Lubelskiej).

13
09

Od 1 lipca 2015 roku w gminie Celestynów wprowadzono drastyczną podwyżkę stawek za śmieci. Za segregowane śmieci obywatele zapłacą 9,50 od każdego mieszkańca posesji, z kolei za odpady zmieszane stawka wyniosła 18 zł. Sprawa jest bardzo kontrowersyjne i wywołała wielkie poruszenie powiązane z oburzeniem wśród mieszkańców.

12
09

Fot.: sianow.pl

Wójtowi Tarnowa Opolskiego Krzysztofowi Mutzowi, którego w ostatnich wyborach samorządowych poparło blisko 90 proc. mieszkańców gminy, grozi wygaszenie mandatu.

04
09

Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Celestynów na spotkanie konsultacyjne związane z opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru w perspektywie finansowej 2014-2020, które odbędzie się 8 września 2015r. (wtorek) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Celestynowie, ul. Wrzosowa 42.

Szczególnie zapraszamy osoby i organizacje zainteresowane aplikowaniem o przyznanie środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020.

01
09

Mamy nowy rok szkolny, a raczej szkolno-przedszkolny, bo dzieciaki ruszają również do placówek przedszkolnych. Jedną z nich jest Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi. Wprawdzie na stronie Internetowej Urzędu Gminy w zakładce „Gminne jednostki - placówki oświatowe” jako dyrektorka figuruje ciągle pani Anna Bielicka, ale wiemy, że już jakiś czas temu rozstrzygnięto konkurs na szefa tej placówki i w jego wyniku została nim pani Barbara Markiewicz. Całej pikanterii sprawie dodaje fakt, że jest on podobno przeprowadzony niezgodnie z przepisami prawa?

21
08

Zapraszamy do lektury naszego pisma. W najnowszym numerze przeczytacie m.in. o stanowisku wójta Kwiatkowskiego w sprawie cen odbioru ścieków i gigantycznej wypłacie z budżetu gminy dla byłej dyrektorki przedszkola w Celestynowie.
21
08

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa wniosła o udzielenie informacji w sprawie zarobków doradcy wójta. Podobno są one przedmiotem zainteresowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

16
08

16
08

Fot.: Wikipedia

Nasza władza jest doprawdy niezwykła. Drugiej takiej nie ma w całym powiecie. Tylko w Celestynowie bowiem występuje wójt w dwóch postaciach.

16
08

Grafika: CIS

Sołtysowi pełniącemu również funkcję radnego przysługują za udział w sesji dwie diety, tj. dieta radnego i dieta sołtysa - uważa dr Stanisław Bułajewski z UWM w Olsztynie.

03
08

Grafika: cisek.pl

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa znalazła się w gronie stu organizacji, które mogą prowadzić kampanię referendalną w radiu i telewizji.

07
07

Zwiększenie transparentności działania Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego oraz przypisanie konkretnym organom odpowiedzialności za wykonanie poszczególnych zadań rekomenduje Fundacja Batorego.

07
07

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Już teraz warto zastanowić się nad tym, co czeka naszych uczniów, a w zasadzie ich rodziców w nadciągającym roku szkolnym. Już nikogo nie dziwi, że będą to wydatki. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które być może pomogą w zaoszczędzeniu kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu złotych na podręczniki.

 

07
07

Mimo że od wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminach minęły blisko dwa lata, to jego skuteczne wdrożenie wciąż jest dla gmin zadaniem niełatwym – Najwyższa Izba Kontroli oceniła system gospodarowania odpadami komunalnymi.