napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

06
02

Ze zdziwieniem przyjąłem informację jaka ukazała się na stronie Urzędu Gminy w Celestynowie, że wnioski w celu otrzymania Karty Dużej Rodziny należy składać w … Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.


05
02

W artykule „Ustalili pensję dla wójta”, który ukazał się w Linii Otwockiej pojawiły się pewne nieścisłe informacje wymagające sprostowania.

 

21
01

Fot. mypis.pl

23
12

13
12

Nie będę opisywać przebiegu sesji i zaprzysiężenia nowego wójta. Chciałabym jednak podzielić się powyborczymi refleksjami. Tłumy mieszkańców i przedstawicieli władz samorządowych wyższego niż gminny szczebla świadczą o wielkim zainteresowaniu zmianami. I choć dotyczą one również zmiany składu rady, to jednak większe emocje wzbudził raczej wybór nowego wójta. 

09
12

Czas na podsumowanie kampanii wyborczej. Strategii obranej przez zwolenników dzisiejszego wójta mimo mych szczerych chęci, a ich deklaracji czystą nazwać nie potrafię. Kilkadziesiąt moich zerwanych i zniszczonych banerów, paszkwile i obraźliwe teksty pod moim adresem i dziwne grupy krążące po gminie nocami samochodem na praskich numerach, to były główne narzędzia walki kampanijnej moich adwersarzy. Czyżby oponenci nie wierzyli, że nowy kandydat obroni się tylko swoją koncepcją i programem, skoro zastosowali tyle dodatkowych „środków pomocniczych”?

12
11

Na zaproszenie wójta Stefana Traczyka i radnego Leszka Gąsiorowskiego szkołę podstawową w Starej Wsi odwiedził w piątek były minister środowiska - profesor Jan Szyszko.

25
08

Premier zadecydował, że 16 listopada 2014 roku odbędą się wybory samorządowe - wybory do sejmików poszczególnych województw, organów stanowiących gmin, powiatów, miast na prawach powiatu i w Warszawie, jak również wybory organów wykonawczych samorządów.

20
08

13
08

07
08

 

Zmiany dotyczą wyborów prezydenckich, parlamentarnych i do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie korespondencyjne do tej pory było możliwe tylko dla osób niepełnosprawnych i przebywających za granica. Podpisana nowela przez prezydenta zakłada, ze w ten sposob mogą głosować wszyscy wyborcy.

04
08

Nowe przepisy opracowywane przez Ministerstwo Finansów bedzie krzywdzące dla małych gmin - uważa wójt gminy Celestynów Stefan Traczyk. Artykuł opublikowała Rzeczpospolita w numerze z 31 lipca.