napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

17
06

Fot. topweddingquestions.com

- Były pary, które planowały zawarcie związku na dziedzińcu Akademii Rycerskiej, czyli tuż przy USC. Jednak, gdy dowiedziały się, że też trzeba zapłacić 1000 zł, zrezygnowały– mówi Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

10
06

Mieszkania socjalne w Warwick w Wielkiej Brytanii. Fot.: emito.net

Polskie gminy walczą o państwowe dopłaty na budownictwo socjalne. Wartość wniosków złożonych przez samorządy do państwowego banku BGK na dopłaty do budownictwa socjalnego już przekroczyła zarezerwowaną pulę 63 mln zł. Bank przypomina, że jesienią ruszy druga w tym roku tura naborów wniosków w rządowym programie.

10
06

Fot.: wikimedia.org/wikipedia/commons

Po 21 dniach od urodzenia, jeśli rodzice nie zdecydują się na nadanie dziecku imienia - zrobią to za nich urzędnicy.

24
05

Fot.: S. Medalion

Jednym z najważniejszych elementów współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi jest zlecanie zadań publicznych – uważają uczestnicy III Kongresu Współpracy Lokalnej w Ustce.

10
05

Fot.: www.swimbikerunphoto.com

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych założyło indywidualne konto w aplikacji Endomondo „Lasy Państwowe”. Ideą jest zgromadzenie leśnych tras w jednym miejscu i udostępnienie bazy osobom, które cenią sobie aktywność sportową w lesie i korzystają z mobilnej aplikacji. Każde nadleśnictwo może dodać swoje ścieżki – jedną wybraną lub wszystkie, które ma wyznaczone.

30
04

 

29
04

Fot.: FB Prom Gassy Karczew, Jakub Chmielewski

Prom wrócił po zimowej przerwie. Łączy powiaty: otwocki i piaseczyński.  Inauguracja tegorocznej przeprawy zaplanowana została na długi majowy weekend.

29
04

03
04

01
04

Szanowni Państwo!

Nasze Stowarzyszenie podjęło prawdopodobnie największe przedsięwzięcie w siedmioletniej historii swojej działalności. Razem z Samorządem Miasta Ogrodu Podkowa Leśna przygotowujemy I Kongres Polskich Miast Ogrodów.

19
03

Jak wyjaśnia wojewoda kadydatura Tadeusza Borkowskiego została niesłusznie odrzucona. Sołtys Lasku pozostanie w Radzie Społecznej przy SPZOZ w Celestynowie. Czytaj dalej ->

12
03

Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku. Zwieńczeniem akcji jest pisanie przez dzieci w szkołach listów na wykonanym z makulatury papierze. W listach młodzi ludzie namawiają dorosłych do działań proekologicznych. 

12
03

I nie chodzi tu wcale o sołtysa, tylko członka Rady Społecznej przy SPZOZ w Celestynowie.

12
03

Żeby zapłacić podatek od nieruchomości nie trzeba iść nas pocztę, ani do banku. Pieniądze można przekazać (za pokwitowaniem) dotychczasowemu sołtysowi (albo sołtysce). Do pobierania opłat od nieruchomości nadal bowiem mają oni uprawnienia.

27
02

Czy osoba, która jest niezameldowana na terenie wsi, ale w niej mieszka może wybrać sołtysa? Czy potrzeba tu jakiś formalności?

19
02

Już w najbliższą sobotę odwiedzi nas Marek Jurek - Poseł do Parlamentu Europejskiego i Marszałek Sejmu RP w latach 2005 - 2007. Wstęp wolny!

13
02

Organizacja Krajowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej zwróciła się do Senatorów RP z prośbą  o uchwalenie zmiany ustawy o rachunkowości, skutkującej zwolnieniem stowarzyszeń nieprowadzących działalności gospodarczej z obowiązku prowadzenia pełnej księgowości na rzecz ewidencji przychodów i rozchodów, co jest od wielu lat postulowane przez te organizacje.

13
02

Mimo zakazu pełnienia funkcji publicznych agentka SB o pseudonimie "Jolka" - Izabella Filipowicz - Żaroń wraca. Została powołana przez Radę Gminy na członkinię Rady Społecznej przy celestynowskiej przychodni. Czy to powrót w wielkim stylu? Zadecyduje o tym albo rada gminy, albo wojewoda.


 

06
02

Ze zdziwieniem przyjąłem informację jaka ukazała się na stronie Urzędu Gminy w Celestynowie, że wnioski w celu otrzymania Karty Dużej Rodziny należy składać w … Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.