napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

16
08

16
08

Fot.: Wikipedia

Nasza władza jest doprawdy niezwykła. Drugiej takiej nie ma w całym powiecie. Tylko w Celestynowie bowiem występuje wójt w dwóch postaciach.

16
08

Grafika: CIS

Sołtysowi pełniącemu również funkcję radnego przysługują za udział w sesji dwie diety, tj. dieta radnego i dieta sołtysa - uważa dr Stanisław Bułajewski z UWM w Olsztynie.

03
08

Grafika: cisek.pl

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa znalazła się w gronie stu organizacji, które mogą prowadzić kampanię referendalną w radiu i telewizji.

07
07

Zwiększenie transparentności działania Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego oraz przypisanie konkretnym organom odpowiedzialności za wykonanie poszczególnych zadań rekomenduje Fundacja Batorego.

07
07

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Już teraz warto zastanowić się nad tym, co czeka naszych uczniów, a w zasadzie ich rodziców w nadciągającym roku szkolnym. Już nikogo nie dziwi, że będą to wydatki. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które być może pomogą w zaoszczędzeniu kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu złotych na podręczniki.

 

07
07

Mimo że od wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminach minęły blisko dwa lata, to jego skuteczne wdrożenie wciąż jest dla gmin zadaniem niełatwym – Najwyższa Izba Kontroli oceniła system gospodarowania odpadami komunalnymi.

17
06

Fot. topweddingquestions.com

- Były pary, które planowały zawarcie związku na dziedzińcu Akademii Rycerskiej, czyli tuż przy USC. Jednak, gdy dowiedziały się, że też trzeba zapłacić 1000 zł, zrezygnowały– mówi Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

10
06

Mieszkania socjalne w Warwick w Wielkiej Brytanii. Fot.: emito.net

Polskie gminy walczą o państwowe dopłaty na budownictwo socjalne. Wartość wniosków złożonych przez samorządy do państwowego banku BGK na dopłaty do budownictwa socjalnego już przekroczyła zarezerwowaną pulę 63 mln zł. Bank przypomina, że jesienią ruszy druga w tym roku tura naborów wniosków w rządowym programie.

10
06

Fot.: wikimedia.org/wikipedia/commons

Po 21 dniach od urodzenia, jeśli rodzice nie zdecydują się na nadanie dziecku imienia - zrobią to za nich urzędnicy.

24
05

Fot.: S. Medalion

Jednym z najważniejszych elementów współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi jest zlecanie zadań publicznych – uważają uczestnicy III Kongresu Współpracy Lokalnej w Ustce.

10
05

Fot.: www.swimbikerunphoto.com

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych założyło indywidualne konto w aplikacji Endomondo „Lasy Państwowe”. Ideą jest zgromadzenie leśnych tras w jednym miejscu i udostępnienie bazy osobom, które cenią sobie aktywność sportową w lesie i korzystają z mobilnej aplikacji. Każde nadleśnictwo może dodać swoje ścieżki – jedną wybraną lub wszystkie, które ma wyznaczone.

30
04

 

29
04

Fot.: FB Prom Gassy Karczew, Jakub Chmielewski

Prom wrócił po zimowej przerwie. Łączy powiaty: otwocki i piaseczyński.  Inauguracja tegorocznej przeprawy zaplanowana została na długi majowy weekend.

29
04

03
04

01
04

Szanowni Państwo!

Nasze Stowarzyszenie podjęło prawdopodobnie największe przedsięwzięcie w siedmioletniej historii swojej działalności. Razem z Samorządem Miasta Ogrodu Podkowa Leśna przygotowujemy I Kongres Polskich Miast Ogrodów.

19
03

Jak wyjaśnia wojewoda kadydatura Tadeusza Borkowskiego została niesłusznie odrzucona. Sołtys Lasku pozostanie w Radzie Społecznej przy SPZOZ w Celestynowie. Czytaj dalej ->

12
03

Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku. Zwieńczeniem akcji jest pisanie przez dzieci w szkołach listów na wykonanym z makulatury papierze. W listach młodzi ludzie namawiają dorosłych do działań proekologicznych.