napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

04
09

Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Celestynów na spotkanie konsultacyjne związane z opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru w perspektywie finansowej 2014-2020, które odbędzie się 8 września 2015r. (wtorek) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Celestynowie, ul. Wrzosowa 42.

Szczególnie zapraszamy osoby i organizacje zainteresowane aplikowaniem o przyznanie środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020.

01
09

Mamy nowy rok szkolny, a raczej szkolno-przedszkolny, bo dzieciaki ruszają również do placówek przedszkolnych. Jedną z nich jest Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi. Wprawdzie na stronie Internetowej Urzędu Gminy w zakładce „Gminne jednostki - placówki oświatowe” jako dyrektorka figuruje ciągle pani Anna Bielicka, ale wiemy, że już jakiś czas temu rozstrzygnięto konkurs na szefa tej placówki i w jego wyniku została nim pani Barbara Markiewicz. Całej pikanterii sprawie dodaje fakt, że jest on podobno przeprowadzony niezgodnie z przepisami prawa?

21
08

Zapraszamy do lektury naszego pisma. W najnowszym numerze przeczytacie m.in. o stanowisku wójta Kwiatkowskiego w sprawie cen odbioru ścieków i gigantycznej wypłacie z budżetu gminy dla byłej dyrektorki przedszkola w Celestynowie.
21
08

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa wniosła o udzielenie informacji w sprawie zarobków doradcy wójta. Podobno są one przedmiotem zainteresowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

16
08

16
08

Fot.: Wikipedia

Nasza władza jest doprawdy niezwykła. Drugiej takiej nie ma w całym powiecie. Tylko w Celestynowie bowiem występuje wójt w dwóch postaciach.

16
08

Grafika: CIS

Sołtysowi pełniącemu również funkcję radnego przysługują za udział w sesji dwie diety, tj. dieta radnego i dieta sołtysa - uważa dr Stanisław Bułajewski z UWM w Olsztynie.

03
08

Grafika: cisek.pl

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa znalazła się w gronie stu organizacji, które mogą prowadzić kampanię referendalną w radiu i telewizji.

07
07

Zwiększenie transparentności działania Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego oraz przypisanie konkretnym organom odpowiedzialności za wykonanie poszczególnych zadań rekomenduje Fundacja Batorego.

07
07

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Już teraz warto zastanowić się nad tym, co czeka naszych uczniów, a w zasadzie ich rodziców w nadciągającym roku szkolnym. Już nikogo nie dziwi, że będą to wydatki. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które być może pomogą w zaoszczędzeniu kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu złotych na podręczniki.

 

07
07

Mimo że od wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminach minęły blisko dwa lata, to jego skuteczne wdrożenie wciąż jest dla gmin zadaniem niełatwym – Najwyższa Izba Kontroli oceniła system gospodarowania odpadami komunalnymi.

17
06

Fot. topweddingquestions.com

- Były pary, które planowały zawarcie związku na dziedzińcu Akademii Rycerskiej, czyli tuż przy USC. Jednak, gdy dowiedziały się, że też trzeba zapłacić 1000 zł, zrezygnowały– mówi Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

10
06

Mieszkania socjalne w Warwick w Wielkiej Brytanii. Fot.: emito.net

Polskie gminy walczą o państwowe dopłaty na budownictwo socjalne. Wartość wniosków złożonych przez samorządy do państwowego banku BGK na dopłaty do budownictwa socjalnego już przekroczyła zarezerwowaną pulę 63 mln zł. Bank przypomina, że jesienią ruszy druga w tym roku tura naborów wniosków w rządowym programie.

10
06

Fot.: wikimedia.org/wikipedia/commons

Po 21 dniach od urodzenia, jeśli rodzice nie zdecydują się na nadanie dziecku imienia - zrobią to za nich urzędnicy.

24
05

Fot.: S. Medalion

Jednym z najważniejszych elementów współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi jest zlecanie zadań publicznych – uważają uczestnicy III Kongresu Współpracy Lokalnej w Ustce.

10
05

Fot.: www.swimbikerunphoto.com

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych założyło indywidualne konto w aplikacji Endomondo „Lasy Państwowe”. Ideą jest zgromadzenie leśnych tras w jednym miejscu i udostępnienie bazy osobom, które cenią sobie aktywność sportową w lesie i korzystają z mobilnej aplikacji. Każde nadleśnictwo może dodać swoje ścieżki – jedną wybraną lub wszystkie, które ma wyznaczone.

30
04

 

29
04

Fot.: FB Prom Gassy Karczew, Jakub Chmielewski

Prom wrócił po zimowej przerwie. Łączy powiaty: otwocki i piaseczyński.  Inauguracja tegorocznej przeprawy zaplanowana została na długi majowy weekend.

29
04