napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

16
08

Niektóre z samorządów miejskich przerzucają swoje problemy finansowe na mieszkańców, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Borykające się z brakiem pieniędzy  zapowiadaja podwyżki podatków od nieruchomości, czynszów, komunikacji miejskiej posiadania psa... 

"DGP" przypomina, że 14 sierpnia minister finansów obwieścił górne stawki kwotowe podatków i opłat lokalnych w 2013 r. Teraz urzędy miejskie w całej Polsce pracują nad ustaleniem nowych taryf.

W miastach będzie drożej. Kraków np. planuje zwiększenie dochodów z tytułu podatku od nieruchomości o ponad 8 proc. w stosunku do roku bieżącego, a wpływy z podatku od środków transportowych mają wzrosnąć o blisko 6 proc. 

Gdańsk chce podnieść podatek od nieruchomości, podatek od środków transportu, opłaty targowe i miejscowe. Stawki wzrosną o 4 proc. Identyczne plany mają Katowice. Oprócz tego podwyższone zostaną tam czynsze w niektórych typach lokali mieszkalnych.

Warszawscy urzędnicy twierdzą, że jeszcze nie ma decyzji dotyczących stawek podatkowych w 2013 r., ale pewne jest już, że mieszkańców stolicy czeka kolejna i to niemała podwyżka cen komunikacji miejskiej. 

 

wyborcza.biz

◄ Wróć do poprzedniej strony