napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

18
06

Nad drogami gminy Celestynów zebrały się czarne chmury, z których wyłonił się proroczy krąg czarnoksiężników, debatujący jak by tu zrobić, żeby się nie narobić i nie wydać  złamanego grosza. 

Tylko, że drogi w Dąbrówce, Glinie, Jatnym, nie są fantastyczną bajką z cyklu „Akademia Pana Kleksa” w której główny bohater zbiera od swych podopiecznych „senne lusterka” w których odbijają się ich sny. Sny niedobre, niedokończone, głupie i nieodpowiednie idą do śmietnika, a pozostają tylko te, które spodobały się panu Kleksowi. Analogicznie jest z naszymi drogami. Powiadają, że z drogi Jatne – Glina najbardziej są zadowolone zające i dziki. W imieniu zwierząt dziękujemy.

Kolejnego krzywego wątku dociekliwości radni doszukiwali się w śmierdzącej sprawie tematu oczyszczalni. Uprzejmie informujemy, że ze względów na wrażliwe noski, oczyszczalnia, gdzie by nie powstała, tam by odorem śmierdziała. Przesuwana z miejsca na miejsce drażni wyczulone zmysły powonienia absolutnie wszystkich mieszkańców powodując u każdego z nich poczucie wielkiej krzywdy.

W ramach panującego kryzysu ekonomicznego sprzedaż działek, nie cieszyła się zbytnim zainteresowaniem, ale zawsze można się wybrać ze straganem na poszczególne targowiska w powiecie i rozłożyć się z  ofertą sprzedaży - obok worków z kartoflami i wielkich kapuścianych głów. 

Jeśli chodzi o brak parkingu przy ośrodku zdrowia w Celestynowie, nie ma co narzekać - po prostu w ramach promocji zdrowego stylu życia, oraz wspieranie zachowań proekologicznych w gminie, to zachęta do poruszanie się na rowerach.

Na schody przed uzrędem radnym zabrakło pieniędzy. Ale nic to. Zrobi się drewniane schody klejone kropelką, bo długo trzyma. Innym awaryjnym wyjściem może być ustawienie trampoliny przed Urzędem Gminy w taki sposób, że odbijając się z dołu dolatujemy wprost na balkon, do referatu obsługi rady gminy. Radni będą szczęśliwi mogąc bezpośrednio witać się z każdym petentem załatwiającym z doskoku swoje sprawy w urzędzie.

Jeśli chodzi o rolny i żyzny  gruntowo plac zabaw w Dąbrówce to powstała koncepcja uprawy szczawiu. Koncepcje były konsultowane w biurze poselskim S. Niesiołowskiego.

Co do wzmianki o wynagrodzeniach osobowych pracowników, to pracownicy byli bardzo szczęśliwi za brak wynagrodzeń w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia.  Idąc dalej tym tropem to jeśli radni sobie życzą rodzenie dzieci odłożyć można na okres pomiędzy 60 – 70 lat, nowoczesne techniki leczenia dają wiele możliwości również na starość.

Proszę Państwa, mimo pozytywnych opinii,  ale zgodnie z tradycją, radni Gminy Celestynów złożyli wniosek o nieudzielenie absolutorium dla Wójta za rok 2012r, dodajmy, że Regionalna Izba Obrachunkowa  w nadesłanym sprawozdaniu z wykonania budżetu przez Wójta za rok 2012 zaopiniowała POZYTYWNIE!!! 

Tym samym serdecznie dziękujemy naszym kochanym, gospodarnym 9 radnym, którzy w ramach wyimaginowanego referendum narazili naszych mieszkańców na niepotrzebny, bezcelowy wydatek, który kosztował naszą gminę prawie 23 tyś złotych. Jeśli nie oddadzą tych pieniędzy tak jak obiecywali, to odrobią w polu przy uprawie szczawiu.

 

 

Dżdżownica

◄ Wróć do poprzedniej strony