napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

20
06

Jest ostro

Ostrze się wyostrza jak może, by swoje racje w sprawie wniosku o nieudzielanie absolutorium ostro przedstawić i obronić. Nie dziwię się, bo kolejne wyroki sądowe, jakie ostatnio zapadają - a to w sprawie nieważności uchwały rady gminy o referendum, a to nieważności uchwały w sprawie pozbawieniu wójta części wynagrodzenia obalają jednak tezę o tym, że jedynie słuszna słuszność jest po stronie radnych zdeklarowanych przeciwników wójta, którą to ogłaszali wszem i wobec jako jedyną w naszej rzeczywistości celestynowskiej godną i obowiązującą. A absolutorium lada moment i jak się mają nieważne uchwały rady do zarzutów stawianych wójtowi?

 

Rada ponad prawem po raz kolejny?

Pamiętam wyrok Sądu w sprawie o umorzenie podatku GS-owi, zarzuty wobec wójta oddalono ale radni opozycyjni i tak postawili na swoim, twierdząc, że mają inne zdanie. A więc sąd sądem, a grupa radnych i tak uważa, że sprawiedliwość musi być po ich stronie. Wyroki dla nich niekorzystne są „be” - korzystne „cacy”. I tak cisza zapadła nad historią celestynowskiej konfidentki „Jolki” - sołtysa i radnej, która ma zakaz pełnienia funkcji społecznych przez lat 4. Z uwagi na nieprawomocny wyrok Przewodniczący Rady powinien zawiesić ją w czynnościach radnej do czasu uprawomocnienia się wyroku. Czy to zrobi? Wątpię, bo radna jest koleżanką z tej samej grupy, przeciwnej Wójtowi i niemałe zasługi ma na polu zwalczania i podburzania mieszkańców przeciw jemu.

 

TWA

Tak się zastanawiam jak nazwać tę grupę radnych, którzy mącą, wprowadzają w błąd mieszkańców przekazując im swój punkt widzenia jako jedynie słuszny? Jak nazwać fakt, że uchwalają 300 000,00 na drogę w Pogorzeli, która jest w lepszym stanie niż ta w Jatnym, na którą przyznali tylko 138 tysięcy, a która jest bardziej niebezpieczna z uwagi na natężenie ruchu. 

 

Wyście sobie, a my sobie. Każden sobie rzepkę skrobie.

 

Są u nas w radzie dwa obozy - jeden to taki, który wójta popiera w jego działaniach, a drugi jest mu przeciwny. Przeciwny wszystkiemu cokolwiek wójt zechce przeprowadzić i tych radnych przeciwnych wszystkiemu jest więcej. Dlatego robią co chcą. A jak nie mogą, to OSTRZEM w CIS. Byleby znów  być przeciw. „Towarzystwo Wzajemnej Adoracji” chyba najbardziej do nich pasuje.

 

MAX i MUS

◄ Wróć do poprzedniej strony