napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

27
02

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej zaczyna działać na terenie Ponurzycy

Są młodzi, zwarci i gotowi, na co dzień mieszkają w Ponurzycy – bajkowej wsi, która leży na obrzeżach naszej gminy, to przyjaciele, którym los dzieci i lokalnej społeczności nie jest obojętny. Marzą i wierzą, że pierwszym projektem, który uda się wykonać będzie plac zabaw na terenie szkoły dla tych najmłodszych dzieci i trochę starszych, bezpieczny i kolorowy z ławeczkami dla rodziców i opiekunów.

Plac zabaw to nie tylko miejsce do zabawy dla dzieci, ale także miejsce, które łączy pokolenia bo na placu spotykają się dzieci, rodzice i dziadkowie. To wspaniałe miejsce na rozmowy, wymianę doświadczeń, a przede wszystkim na integrację lokalnej społeczności, którą dzisiaj łączą jedynie wiejskie zebrania i msze odprawiane w szkole. Plac zabaw to także kuźnia nowych pomysłów mieszkańców, nowych wizji i nowych inicjatyw.

Obecnie fundacja bierze udział w pierwszym ogólnokrajowym konkursie, który daje możliwość pozyskania funduszy, z przeznaczeniem właśnie na plac zabaw. Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy naprawdę bardzo ważny etap to głosowanie na projekt za pomocą strony internetowej. Każdy z nas może oddać głos na naszą inicjatywę pt. „PONURZYCA NA WESOŁO”, swój głos można oddawać raz dziennie do 28 marca więc serdecznie zapraszamy i w imieniu fundacji prosimy o Państwa głosy. Niech pozostałe sołectwa dowiedzą się o nas, liczy się każdy głos! Więcej o fundacji CENTRUM EDUKACJI I AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ można się dowiedzieć wchodząc na stronę internetową: http://www.ceas.edu.pl

Poniżej specjalnie dla Państwa link do strony, na której można oddać swój głos!!

Pomóżmy fundacji CEiAS i mieszkańcom wsi Ponurzycy.

http://www.todlamniewazne.pl

 

Angelika Kotyra-Przybysz

◄ Wróć do poprzedniej strony