napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

08
09

Celestynowska Inicjatywa Samorządowa, Mazowiecki Park Krajobrazowy i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Podbiel zorganizowały 5 kwietnia wykład dotyczący obszarów Natura 2000. 

Informowaliśmy Państwa o tym na stronie CIS z nadzieją, że sprawa gruntów leżących w obszarze Natura 2000 i Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, która przysparza naszym mieszkańcom wielu kłopotów zostanie podjęta i w przyszłości nie będzie stanowić bariery rozwoju dla miejscowości leżących w jej granicach.

Na spotkaniu wypowiadało się wielu mieszkańców borykających się z problemem zabudowy na tych terenach i bezskutecznie szukających rozwiązań.

Pierwsze kroki podjął Wójt Stefan Traczyk. Jego głównym zamierzeniem jest zwiększenie terenów osadniczych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w miejscowościach Podbiel i Tabor, krótko mówiąc umożliwienie zabudowań na tych terenach. 

Wielu młodych ludzi ucieka do miasta. Pomimo posiadania działek nie mają możliwości pobudowania domu i osiedlenia się w pobliżu rodziny. Jest to duża strata dla gminy i niedogodność dla mieszkańców. 

Mieszkańcy Podbieli i Tabora – wszystkie osoby posiadające działki w tych miejscowościach proszone są o składanie stosownych wniosków, które dostępne są na stronie internetowej www.celestynow.pl oraz w Urzędzie Gminy w Biurze Obsługi Mieszkańca. 

Na wszelkie pytania odpowie Państwu p. Iwona Kołodziejczyk nr tel. 22 7897060 wew. 122.

Mamy nadzieję, że wspólny wysiłek pozwoli na pokonanie barier rozwojowych dla mieszkańców tych miejscowości. 

 

                                                                                                                   CIS

◄ Wróć do poprzedniej strony