napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

12
02

Czytając biuletyn anonimowej inicjatywy mieszkańców, odnoszę wrażenie, że te teksty już gdzieś czytałam. Wielkimi recenzentami wydają mi się być Adam Malarz, Łukasz Winiarski i pan Felczyk. Wszyscy ze znanych stron. Szkoda, że nie mają odwagi podpisać się i wziąć odpowiedzialności za treść. 

W podsumowaniu tego paszkwilu czytamy, że nie można wójtowi zarzucić łamania prawa. W istocie, gdyby tak było to panowie dawno już byście pobiegli z tym do odpowiednich instytucji. 

A swoją drogą, to dlaczego zapomnieliście napisać, że oskarżenie o umorzenie podatku GS-owi  prokuratura oddaliła, a w uzasadnieniu bodajże napisano, że Traczyk uchronił GS przed upadkiem a tym samym uratował kilkadziesiąt miejsc pracy. Takie małe kłamstewko i niedomówienie?!.

Z tekstu wynika, że winą wójta jest i to:

  • że w latarnię przy cmentarzu  w Ostrowiu przywalił jakiś gamoń a ta się złamała. A nie powinna (to jest żenujące);
  • że zaraz na początku II kadencji życzliwi radni wykreślili finansowanie budowy przedszkola (bo to pomysł Traczyka);
  • że były radny chciał być budowlanym guru i nie rozumiał, że w zamówieniach publicznych obowiązują procedury a nie znajomości. A tak swoją drogą niech ten pan wystartuje choć raz z ofertą do przetargu. Może się uspokoi i przestanie wszędzie wietrzyć spisek;
  • że mieszkańcy Reguta protestowali na samą wzmiankę o likwidacji szkoły, a ich radny Pawlak też ich popiera i jest przeciw likwidacji. Przytaczany wielokrotnie pan Atłowski też nie wykazał się odwagą ale o tym ani słowa;
  • że schody do urzędu zagrażają życiu mieszkańców. Ta inwestycja jest ciągle wykreślana z budżetu,  bo o nią też zabiega Traczyk;
  • że urzędnicy zmieniają się. A kto jest w stanie siedzieć na sesjach do pierwszej w nocy?, na komisjach z których nic nie wynika. A może to jest strategia radnych na umilanie życia urzędnikom. Ja też na miejscu np. księgowej której laicy mącą w księgowości czy budżecie  powiedziała bym dość i dziękuję za współpracę. Najlepsze jest to, że wójt z tymi osobami dalej współpracuje, a to o czymś świadczy;
  • że nie jest mięczakiem i nie pozwala sobie narzucić głupich pomysłów radnych. Radni mogą wszystko uchwalić, nawet to, że Kopernik była kobietą. Radni praktycznie za nic prawnie nie odpowiadają a wójt tak i tu jest ta mała różnica. Żałuję, że tak mało wiemy o niekompetencji radnych , o tym jak marne stanowią prawo, jak często wojewoda uchyla ich buble w postaci uchwał. Teraz też okazuje się, że tak zmienili pierwotną wersję budżetu, że został on zakwestionowany przez RIO.

Szanowni Państwo, radni widzieliby wójta jak siedzi cicho, nie pokazuje się nigdzie w Gminie, mediach, nigdzie. Cicho sza!. 

A tu nie , Ten wójt zawsze był i jest otwarty, lubi ludzi i rozmowy z nimi. I to tak bardzo denerwuje radnych.

Który z radnych (oprócz Konefała, Gąsiorowskiego i Klejnowej) jest tak otwarty na swoich wyborców? Bo chyba nie Łukasz Winiarski lub Felczyk. Tych ludzi nikt nie zna, a oni nie znają problemów swoich wyborców. To są ludzie oderwani od rzeczywistości.

Jeszcze jedna refleksja na koniec; dlaczego nikt nie zająknął się  o centrum Celestynowa. Aż 6 radnych z tych co głosowali za odwołaniem wójta, podpisało się pod projektem uchwały dotyczącej nieodpłatnego przekazania  działki w centrum Celestynowa stowarzyszeniu Koprówka. To skandal, tym powinny się zająć organy ścigania. TO JEST PRZEKRĘT.

Oczywiście winą wójta jest i to, 

  • że radni po raz kolejny wykreślili z budżetu na 2013r. środki na zagospodarowanie centrum Celestynowa. Wiadomo potem będzie można mówić, że nic się nie dzieje i trzeba ponowić próbę przekazania działki dla stowarzyszenia. A teraz Traczyk stoi na przeszkodzie.

Z pewnością można stwierdzić, że rada zachowuje się niekompetentnie i nieetycznie a gmina traci cenny czas i pieniądze na referendum.

 

 

Pozdrawiam 

Sympatyk CIS 

A . Żołądek 

 

◄ Wróć do poprzedniej strony