napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

04
04

Rozpoczyna się dziesiąta edycja akcji Masz Głos, Masz Wybór, która zachęca mieszkańców i władze samorządowe do współpracy. Najskuteczniejsi uczestnicy zostaną uhonorowani Nagrodą Super Samorząd 2012.

W akcji uczestniczą organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media, które we współpracy z władzami gminy lub miasta wykonają zadania związane z problemami ważnymi dla każdej społeczności Lokalnej.

Wśród tych zadań są:
• zagospodarowanie przestrzeni publicznej
• wykorzystanie funduszy lokalnych
• przepływ informacji władze – mieszkańcy

Do 12 kwietnia na stronie www.maszglos.pl można się zarejestrować do udziału w akcji. Uczestnicy otrzymają wsparcie (szkolenia, porady ekspertów, dofinansowanie drobnych wydatków związanych z realizacją zadania).

Najskuteczniejsi zostaną wyróżnieni Nagrodą Super Samorząd 2012.

- Uczestnicy akcji udowadniają, że można mieć wpływ na to co dzieje się w naszych gminach i miastach – mówi Joanna Załuska, koordynatorka akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Dzięki ich zaangażowaniu w Lubaszu zbudowano skatepark, w Legionowie przebudowę dworca uzgadniano z mieszkańcami, a w Katowicach radni zaczęli dyżurować w bibliotece.

- Często zmiany wydają się drobne, ale mają pozytywny wpływ na życie mieszkańców. Nasza akcja jest dla tych, którzy chcą zmian na lepsze w swojej miejscowości i z naszą pomocą będą działać skuteczniej – dodaje.


Masz Głos, Masz Wybór to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana w
2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce.

Akcję organizują: Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

W 2011 roku Nagrodą pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wyróżniono pięć wspólnot lokalnych.

Informacji udziela:
Olga Skarżyńska
Fundacja im. Stefana Batorego
e-mail:  oskarzynska@batory.org.pl
telefon: 22 536 02 62

kkż/

 

◄ Wróć do poprzedniej strony