napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

15
02

Mamy XXI wiek i technika rozwija się w zawrotnym tempie. Nie jest łatwo nadążyć za innowacyjnościami, jakie serwuje nam wszystkim postęp technologii i informatyzacji.

Większość osób korzystających z różnego rodzaju portali społecznościowych nie zdaje sobie sprawy niestety z faktu, że są odpowiednie sposoby aby namierzyć osobę, komputer z którego zostały wysłane aplikacje.

Omawiany przez nas przypadek dotyczy strony internetowej: celestynka.pl . Na odpowiedniej stronie internetowej sprawdziliśmy informacje o domenie celestynka.pl, z których wynika, iż abonent konta mieści się na ulicy Podgórnej 50  w miejscowości Celestynów. Następnie na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczpospolitej Polskiej czytamy, iż pod tym samym adresem mieści się firma: Łukasz Winiarski, prowadzący działalność związaną z doradztwem w zakresie informatyki. Osoba prowadząca tego typu działalność powinna mieć świadomość o możliwości weryfikacji danych jakie zamieszczane są w sieci. 

Tym oto sposobem, wpisując jedynie dwa adresy stron internetowych udało się zlokalizować założyciela przedmiotowej strony. Nadmieniam, iż radny jest osobą publiczną co wiąże się z możliwością wglądu w jego pozycję społecznościową i ogólny zarys życiorysu oraz stan zamożności. 

Tekst jaki ukazał się na stronie celestynka.pl opublikowany 6 lutego 2013 roku, pt: ”Zrobieni w balona… a może w Bilona?” zawiera zapis, który jednoznacznie i bez wątpienia zawarty został w stanowisku Rady Gminy na temat stawek za wodę i ścieki, a brzmi następująco: [...]Rada Gminy Celestynów wyraża swoją stanowczą dezaprobatę dla działań wyżej wymienionych podmiotów w zakresie ustalania taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków na rok 2013 [...] oraz [...]W roku 2012 mieszkańcy Celestynowa płacili jedne z najwyższych stawek za wodę i ścieki w kraju! […].

Sformułowanie padło po pierwsze w stanowisku rady, a po drugie na stronie celestynka.pl co nie ulega według naszej oceny żadnym wątpliwością.

 

szerlok

 

◄ Wróć do poprzedniej strony