napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

05
08

 „Panie, Panowie, osoby o nieustalonej tożsamości płciowej, kosmici, wilkołaki i wampiry, oraz wszelkie dziwolągi unikające sztampy” jak mawia nasz niezrównoważony fąfel MalBezVizji. Mamy sezon ogórkowy, więc pogadajmy o ogórkach.

Jednak nie o tych, które hoduje moja żona w przydomowym ogródku, ani o tych sprzedawanych w celestynowskim warzywniaku, lecz o konkretnym ogórku i jego przybocznych patisonach. Otóż nasz korniszonek to nie kto inny jak radny Łukasz. Wielki znawca wszelkiego tematu, a najbardziej prawa samorządowego. Gdyby tylko mógł wykładałby je na największych katedrach w kraju i zagranicą, a z nagród żyłby w dostatku oraz wiecznej szczęśliwości. Niestety, jak do tej pory świat nauki nie poznał się na nim. Nie poznał się na Łukaszku także Wojewódzki Sąd Administracyjny najpierw podważając uchwałę referendalną oraz wskazując w niej szereg błędów, a potem wytykając niespełnienie podstawowych zasad w kolejnej uchwale. Niechlujność, a także nieznajomość prawa o samorządzie porażają. Brak elementarnej wiedzy o samorządzie woła o pomstę do nieba. 

Oczywiście nasz ogórek będzie obracał kota ogonem i odciągał uwagę mieszkańców od swojej nieudolności, zapychając swoją stronkę listami, których sam jest autorem . Jak mawia pewien klasyk: „Łatwo jest dużo gadać, pisać, ale robić to ni ma komu.” Dlatego panie Łukaszu apeluję do pana o rozsądek. Czegoś pan nie wie, nie rozumie, proszę pytać. Są ludzie, którzy znają się na samorządzie setki razy lepiej, pomogą, podpowiedzą. 

Przecież śmiesznym jest człowiek, który ma ambicje zostać wójtem, ale tak naprawdę jest samorządowym nieukiem. Wstyd. Dobrze, że pan radny jest rzadko widywany na Celestynowie, bo ci którzy by go rozpoznali z pewnością podziękowaliby mu za pracę w radzie kilkoma razami przy okazji odzyskując kasę za referendum, a propos... albo nie - to temat na inne rozważania. Nie będę chłopaka dobijał. Tymczasem kwaśny ogórek za głupotę, ale na otrzeźwienie.

 

 

                                                                               sezon 

◄ Wróć do poprzedniej strony