napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

30
08

Radny Wiesław Józef Muszyński to znana postać Celestynowa – były nauczyciel przedmiotów elektrycznych – jak czytamy na stronie ostrza, obecnie autor piszący o historii Celestynowa, znany jest również z tekstów popełnianych w LO.

Jego „dzieckiem” jak sam mawia jest Celestynka, którego był redaktorem naczelnym przez 10 lat, a którą jak sie kiedyś wyraził „zgwałcono”. Rozumiem jego sentyment ale czas nie stoi w miejscu i wszystko się zmienia. Celestynka  zmienia również swoje oblicze, co nie podoba się panu Wieśkowi (radnemu Muszyńskiemu) od niedawna. 

Na ostatniej sesji rady znowu się radny Muszyński popisał występem, w którym okazało się że albo jest zupełnie nie przygotowany do roli radnego, bo nie zna jej uchwał, jak w przypadku okręgów wyborczych albo nie pamięta tematu poruszanego na poprzedniej sesji, jak w przypadku relacji z wyjazdu do Francji albo nie umie ukryć urazy, że już nie jest naczelnym Celestynki. Dzielił się z pasją uwagami i przeprowadzał analizę poszczególnych artykułów ku rozbawieniu koleżanek i kolegów z rady, urzędników i publiczności aby dołożyć obecnemu naczelnemu ale niestety „ za daleko gęba od potrawy”. Skrytykował uchwałę rady gminy, za beznadziejny uznał dzienniczek podróży dwóch uczennic z wyjazdu do Clapiers i dołożył Bogu ducha winnemu animatorowi sportowemu z Orlika. Pokazał, że na  samorządzie się nie zna, z młodzieżą wspólnego języka nie nawiąże, a sport – do czego się otwarcie przyznał – w ogóle go nie interesuje.

Przyznajmy wreszcie, że żadnym autorytetem literackim nie jest i lepiej żeby skupił się się na historii Celestynowa – bo to jednak wychodzi mu póki co najlepiej. Czasy nowożytne pozostawić należy młodszym, bo oni je lepiej rozumieją niż starzy. A występy aktorskie na sesji budzą politowanie przemieszane z zażenowaniem.

A skoro o historii wspomniałem, to Muszyński jako naczelny poprzedniego wójta to czyją był tubą jak nie jego?  Inaczej przez te 10 lat by się  nie utrzymał. Dzisiaj jako radny chce się  odegrać za Celestynkę i brak uwielbienia swojej  twórczości  literackiej i roztrząsa to na forum rady. Sesje przypominają marny kabaret, część publiki bawi się setnie, inni mają ochotę rzucić zgniłym jajem a pozostali wyjść. Czy następny odcinek za miesiąc? Panie Wiesławie Józefie!

 

 

                                                                                                             123 dziecko Wergiliusza

◄ Wróć do poprzedniej strony