napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

10
10

Przed sceną Dnia Gminy Celestynów w Glinie (fot. ArchiwumCIS)

Tegoroczne obchody Dnia Gminy Celestynów z lokalizacją w Glinie zdaniem niektórych nie tylko obserwatorów miały się nie udać. Argumenty były różne, a to że za daleko, a to, że prawie profanacja tradycji obchodów w Celestynowie. Temperatura towarzysząca przygotowaniom tej imprezy dochodziła wrzenia, podsycana z miesiąca na miesiąc przez przeciwników tej lokalizacji. Główni scenarzyści nie mieli łatwego zadania. Miesiące przygotowań, ustaleń i trudnych negocjacji nie zyskiwały wśród opozycjonistów tego pomysłu należytego uznania, ba pokrzykiwaniom i złym przepowiedniom nie było końca. I tak w napięciu i oczekiwaniu przez niektórych wielkiej klęski, doczekaliśmy  dnia  obchodów święta Gminy Celestynów.

 

Jak było?

Była MEGA IMPREZA, dopisali mieszkańcy gminy, którzy chcieli po prostu świętować, sprawić dzieciom piknikową frajdę, posłuchać a nawet potańczyć przy super muzyce. Tłumy, które odwiedziły Glinę były nagrodą  dla organizatorów za trud i wysiłek wielomiesięcznych starań. Spontaniczna wspaniała zabawa ukoronowaniem ich ambicji, aby tę imprezę mieszkańcy gminy zapamiętali na długo. Słowa podziękowań za pracę i pomysł imprezy płynące z każdej strony gminy i okolic miłym sercu potwierdzeniem, że warto było powalczyć o tę imprezę.

 

Kto za tym stanął?

Autorzy tego sukcesu to: Wójt Gminy Celestynów – Stefan Traczyk, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury - Hanna Pawłowska, Paweł Mucha – kierownik Referatu Promocji i Informacji i sołtys Gliny Piotr Lisowski dowiedli, że wzajemna współpraca, połączenie doświadczenia z jednej strony i otwarcie na nowe pomysły młodych, zdolnych i znających potrzeby i upodobania swoich rówieśników z drugiej dało wspaniały efekt imprezy na której każdy mógł znaleźć coś dla siebie począwszy od muzyki ludowej Wiejskich Klimatów z Gliny i Sołtysów z Karczewa, orkiestry dętej Pasjonatów Muzyki Trzy Czwarte, disco polo Holiday’a, przez hardcore’owe brzmienie Existence, utwory w wykonaniu Ivana Komarenki. Aż do najbardziej wyczekiwanej gwiazdy wieczoru – zespołu Enej. 

 

Jak się robi fantastyczną imprezę wielopokoleniową?

Zapytajcie Państwo  organizatorów, którzy przygotowali ją perfekcyjnie i zapamiętajmy ten fakt do przyszłego roku, kiedy już za kilka miesięcy trzeba będzie zacząć przygotowania, aby w sierpniu 2012 spotkać się po raz kolejny na Dniu Gminy Celestynów. Oczekiwania mieszkańców po wydarzeniu tego roku będą z pewnością duże, ale mając w pamięci niedawne obrazy szalejącego tłumu w rytm muzyki, wiem, że będzie to super impreza, organizatorzy już dzisiaj wiedzą, że fani Dnia Gminy ich nie zawiodą gdziekolwiek ją zrobią.

 

 

                                                                                                     Ewaa

 

◄ Wróć do poprzedniej strony