napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

20
05

W niedzielnych wyborach uzupełniających do Rady Gminy Celestynów zwyciężył Wiesław Józef Muszyński. Wyprzedził pod względem oddanych na niego głosów Lucynę Rutkowską i Jana Czajkę.

Niepotwierdzone oficjalnie dane mówią o ponad 1900 uprawnionych do głosowania, z czego do urn poszły 223 osoby. Na Muszyńskiego głosowało 90 osób, na Lucynę Rutkowską – 83 i na Jana Czajkę 50.

W swoich materiałach wyborczych zapowiadał, że nie zawiedzie wyborców, bo nie jest politykiem. Pracę w samorządzie będzie traktować jako służbę obywatelską. Tak pisał o sobie: „Leży mi na sercu zwiększenie aktywności społecznej na rzecz dobra wspólnego. /.../ jestem mieszkańcem Celestynowa od 1968 roku, a więc znane mi są problemy miejscowości i jego mieszkańców. Przez 9 lat redagowałem pismo samorządowe „Celestynka”, co dało mi dodatkową możliwość wglądu w życie społeczności naszej gminy i jej problemy. Jestem praktykującym katolikiem, zawsze o poglądach prawicowych. Nigdy nie należałem do jakichkolwiek partii politycznych. W moim najgłębszym przekonaniu funkcja radnego powinna być bezinteresowną służbą społeczną. Jestem człowiekiem kompromisu, ale nie za cenę przyzwoitości i honoru.”

W wyborach uzupełniających do Rady Gminy Celestynów, po rezygnacji Mirosława Szydy z mandatu radnego brali udział mieszkańcy ulic: Bagno, Broniewskiego, Chopina, Dębowej, Grzybowej, Inżynierskiej, Jankowskiego, Kolejowej, Kościuszki, Kupieckiej, Kwiatowej, Ludowej, Mokrej, Obrońców Pokoju, Plantowej, Poniatowskiego, Rejtana, Reymonta, Rękasa, Sienkiewicza, Spornej, Św. Kazimierza, Trytonów, Wojska Polskiego, Wschodniej, Zakręt, Żabiej, Żeromskiego i Żurawiej.

W okręgu nr 6 startowało troje kandydatów. Zarejestrowano następujące komitety: Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którego pełnomocnikiem był Tadeusz Lubomir Apanosowicz-Katłu-Bej, a kandydatką Lucyna Rutkowska, Komitet Wyborczy Wyborców Jana Czajki, którego pełnomocnikiem była Malwina Klejn,  Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława J. Muszyńskiego, którego pełnomocnikiem  był Henryk Floriańczyk.

Nowemu radnemu życzymy samych sukcesów we wprowadzanie w samorządowe życie swoich obietnic.

 

Mariusz Wieczorek

 

◄ Wróć do poprzedniej strony