napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

23
07

Nasza wioskowa opozycja pięknie wyparła się sprawy dotyczącej nielegalnego drukowania i dystrybucji materiałów referendalnych. Delikatnie ujmując, zwalając całą winę na byłego radnego Henryka Floriańczyka.

Natarczywe zaangażowanie społeczne w sprawy referendum Pana Romualda Ziętali okazało się być chyba osuszające dla jego portfela, bo jak sam zeznawał przed Urzędem Skarbowym w Otwocku, siedząc wygodnie w zaciszu domowego ogniska najpierw drukował materiały referendalne na swojej drukareczce, a potem również rozwieszał je w okolicach swojego domu. W dniu przesłuchania Pan Ziętala przypadkiem zapomniał założyć szkieł kontaktowych w wyniku czego przedstawionych mu ulotek …. nie rozpoznał! Jak twierdził nie miał z nimi nic wspólnego. 

Celiński podobnie jak Łukaszek Winiarski, niczym jeden mąż i jedna żona i w przeciwieństwie do Romualda Ziętali wszystko widzą, wszystko rozpoznają, ale tak dokładnie to raczej nic z tym wspólnego nie mają. Choć ten pierwszy przynajmniej przyznał się do ich kolportażu. I tu wskazał na Henryka Floriańczyka jako tego, który materiały referendalne dostarczył. Floriańczyk w ramach zleceń druku zarówno ulotek jak i biuletynu referendalnego firmie poligraficznej, zapłaty za usługi dokonał z własnej kieszeni na łączna kwotę 2 011,05 zł. Rozumiem, że w przyszłości w ramach prac społecznych, można się do niego spokojnie zgłaszać  w celu chociażby dodrukowania turystycznych biuletynów informacyjnych.

Logika naszej opozycji zmusza mnie do odniesienia się do paradoksu kłamcy zwanego również paradoksem Eubulidesa – greckiego filozofa. Paradoks kłamcy brzmi następująco: Jeśli człowiek twierdzi: "ja teraz kłamię". Jeśli zadamy sobie pytanie, czy jest on kłamcą czy też twierdzi prawdę dojdziemy niechybnie do sprzeczności. Jeśli kłamie, to stwierdzając "ja teraz kłamię" wypowiada prawdę, a więc nie jest kłamcą. Jeśli natomiast twierdzi prawdę, to znaczy, że kłamie, bo to oznacza wypowiadane przez niego zdanie.

 

 

 

Ramzes (z opozycji wobec opozycji)

◄ Wróć do poprzedniej strony