napisz do nas: cis@cis-celestynow.org

Witaj na naszym blogu

18
02

Do napisania kilku słów dotyczących rzekomych nieprawidłowości w pracy Wójta Stefana Traczyka skłoniły mnie rozmowy z mieszkańcami Celestynowa.

Na pytanie: czy czytałeś ,,książeczkę” o czynach Wójta, krótko mówili – NIE. 

Dlaczego? Bo brzydzimy się paszkwilami, a to jest paszkwil w najohydniejszym wydaniu. Nie interesuje nas to że jedni walczą z innymi - mówili. Koniec kropka. Mnie jednak cienka lektura skłania do refleksji i zadania kilku pytań.

Po pierwsze - dlaczego do tej pory żaden z radnych przez 2,5 roku nie podjął działania w postaci np. powiadomienia odpowiednich organów ścigania, skoro taka patologia szerzy się w urzędzie. Jestem pracownikiem instytucji administracji państwowej i wiem, że wręcz istnieje obowiązek złożenia zawiadomienia jeśli wejdzie się  w posiadanie takich informacji.

Na co więc radni czekali, dlaczego byli tacy bezczynni. Autorzy gazetki sami pytają ,,czy radny powinien ,,przymykać oczy” na ... niegospodarność Wójta”. Z tego wniosek nasuwa się, że nie powinni. Gdyby dobrze wypełniali swój mandat radnego to zaoszczędzono by nam wydatków i zamieszania związanych z referendum.

Po drugie – mam wątpliwości dotyczące przyczyn nieudzielenia absolutorium za wykonanie budżetu za 2011rok.  Jak czytamy w gazetce ,, nieudzielanie absolutorium Wójtowi to efekt przede wszystkim oceny realizacji budżetu, ale również subiektywnej oceny pracy Wójta”. I tu dochodzimy do przekonania, że mimo pozytywnej oceny realizacji budżetu przez Regionalna Izbę Obrachunkową, przyczyna referendum to subiektywna ocena - niechęć do osoby Wójta. Powszechnie wiadomym jest, że kilku radnych przy planowaniu budżetu dokonało takich korekt, aby jego realizacja była utrudniona bądź w ogóle niemożliwa. Teraz gdy jeden z radnych ogłosił, że będzie startował na Wójta jasnym jest, że było to celowe, zaplanowane i wyrachowane działanie ze strony tego osobnika.

Po trzecie – autorzy paszkwilu (Winiarski i spółka?) stwierdzają, że cytując -,, Nie można zarzucić Wójtowi rażącego łamania prawa” jest przyznaniem się do swojej niekompetencji, pozoranctwa, cwaniactwa, głupoty i niegospodarności. Widać, że przemawia tu prywata i chęć dokopania Wójtowi bez żadnych uzasadnionych i prawdziwych zarzutów.

Panie Wójcie, mieszkańcy Gminy Celestynów nie są bezmyślną masą, którą Winiarski chce manipulować poprzez głoszenie nieprawdziwych informacji. My wiemy jak 24 lutego mamy postąpić. A w przyszłym roku wyborczym dokonamy stosownego rozliczenia. Niektórzy z pewnością będą mocno zdziwieni. 

 

Paweł Kasprzycki 

 

◄ Wróć do poprzedniej strony